Fifth Gear w Polsce, Needell na Barbórce

W najnowszej serii programu "Fifth Gear" ("Piąty bieg") jego prezenterzy zawitają do Polski by poznać dumy naszej motoryzacji, a Tiff Needell już w ten weekend pojawi się na Karowej, słynnym odcinku Rajdu Barbórka

Tesla S P85D AWD | Najszybszy sedan na świecie

"Piąty bieg", brytyjski program motoryzacyjny postanowił odwiedzić nasz kraj. Jeden z prezenterów programu, Tiff Needell weźmie udział w rajdzie Barbórki, a Vicki Butler-Henderson (współprowadząca program) odwiedzi Muzeum Motoryzacji w Otrębusach oraz przetestuje trzy legendarne wyroby FSO na ulicach Warszawy. Vicki i Tiff przemierzą Puszczę Kampinoską w Porsche 911 Turbo oraz Bentleyu Continental GT Speed Convertible. Polski odcinek w ramach nowej serii Fifth Gear będzie można obejrzeć na kanale History w kwietniu przyszłego roku.

Tiff Needell jest nie tylko prezenterem. Przygodę z motoryzacją zaczynał na początku lat 70. jako kierowca wyścigowy. Na swoim koncie ma m.in. starty w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (kilkukrotnie w latach 1981-1990) oraz serii BTCC. Pod koniec lat 80. próbował swoich sił w rallycrossie (BRGP). W trakcie Rajdu Barbórka Tiff wystartuje repliką Subaru Imprezy WRC zbudowaną w firmie Fastforward, w słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej.

ZOBACZ TAKŻE:

FXX K | Najmocniejsze Ferrari w historii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.