FXX K | Najmocniejsze Ferrari w historii

Abu Dabi stało się miejscem prezentacji najmocniejszego modelu Ferrari. Bazuje na i tak już potężnym LaFerrari, ale oferuje coś więcej

Ferrari F60 America | Dla wybranych

Nazwa FXX pojawiła się już w palecie aut z Maranello. Oznaczała specjalną wersję Enzo zbudowaną z myślą o wyścigach. Tym razem dla odróżnienia dodano literkę K. We włoskich samochodach literowe oznaczenia często mają swoje znaczenie. W tym wypadku jest to system hamowania z odzyskiem energii HY-KERS. Ale FXX K nie powstało by startować w profesjonalnych zawodach. Będzie oferowane wybranej grupie klientów wraz z dwuletnim okresem szkoleniowym.

Ile kosztuje używane Ferrari? Ogłoszenia

Ferrari FXX K bazuje na LaFerrari, ale poddano je głębokiej przebudowie. Podstawą napędu jest silnik 6.2 V12 w którym zmieniono m.in. sterowanie rozrządu, kolektory dolotowe, a z układu wydechowego usunięto tłumiki. Dzięki tym zabiegom moc z 800 podniosła się do 860 KM. Także napęd elektryczny uległ modyfikacjom i zamiast 163 potrafi dać 190 KM. Łączna moc układu to 1050 KM.

Kierowca będzie mieć do wyboru kilka trybów jazdy. Qualify pozwoli na pokonanie kilku okrążeń z maksymalną wydajnością całego układu, Long Run zaś na optymalne zarządzanie energią. Dostępne też będą przyciski Manual Boost , pozwalający kierowcy na moment wyboru maksymalnej wydajności, oraz Fast Charge , który może być użyty podczas długiego ostrego hamowania. Każdy z trybów ma też inny wpływ na sterowanie tylnym mechanizmem różnicowym E-Diff oraz kontrolą trakcji F1-Trac .

fot. Ferrari

Ferrari FXX K ma aerodynamikę dopracowaną z myślą o jeździe torowej. Przy 200 km/h docisk do nawierzchni jest ponad dwukrotnie większy (540 kg), niż w LaFerrari (230 kg).

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari | Nowa polityka modelowa

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.