Honda NSX 2015 | Anglicy kupili już wszystkie

Nowa Honda NSX trafi na rynek w 2015 ryku, ale w Anglii sprzedane są już wszystkie dostępne egzemplarze

Honda CR-V po liftingu

Nikt w nowej NSX jeszcze nie siedział, żaden z klientów na żywo nie widział egzemplarza produkcyjnego. Znany jest tylko wygląd modelu studyjnego z 2013 roku i szpiegowskie zdjęcia. Mimo to klienci nie wahali się ani chwili. 100 sztuk przewidzianych na rynek w Wielkiej Brytanii rozeszło się jak świeże bułeczki.

Używana Honda CR-Z

Każdy z zainteresowanych musiał wpłacić zaliczkę w wysokości pięciu tysięcy funtów. Swój samochód otrzyma w 2016 roku za póki co nieznaną cenę końcową. Odważna decyzja biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio jeden z prototypów kompletnie spłonął na torze Nurburgring .

Nowy NSX będzie hybrydą o łącznej mocy około 500 KM. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym i aluminiową, zabudowaną centralnie jednostką V6 z wtryskiem bezpośrednim i systemem VTEC.

Poprzedni model Hondy NSX produkowany był przez 15 lat (1990-2005). Najmocniejsza wersja miała silnik V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 290 KM. Pozwalało to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 270 km/h. Wielkim fanem auta był Ayrton Senna .

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R | Na ulicach w przyszłym roku

fot. Honda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.