Specjalne Mercedesy SL 63 AMG | W hołdzie mistrzom F1

Mercedes przygotował dwie wyjątkowe edycje modelu SL dla podkreślenia swojego zwycięskiego sezonu w wyścigach Formuły 1, w którym po raz pierwszy w historii zdobył tytuł Mistrza Świata konstruktorów, a nie tylko dostawcy silników

Mercedes SL 400 | Nowe serce roadstera

To jednak nie wszystko. Lewis Hamilton został Mistrzem Świata, a drugie miejsce w klasyfikacji kierowców zajął drugi kierowca zespołu - Nico Rosberg. Jest więc co świętować.

Pełna nazwa limitowanego modelu brzmi: Mercedes SL 63 AMG World Championship 2014 Collector's Edition. Jest bardzo długa, za to lista właścicieli będzie krótka, ponieważ powstanie zaledwie 19 sztuk każdej z dwóch edycji. Dlaczego akurat taka liczba? Odpowiedź jest prosta - na tylu torach toczyła się rywalizacja w tym sezonie F1. Każdy egzemplarz będzie wyjątkowy, ponieważ na dywanikach, konsoli centralnej i kluczyku widnieje nitka jednego z torów.

W stworzeniu pamiątkowych SL-ów uczestniczyli sami kierowcy, nadając im swój własny styl. Czarny matowy został stworzony przez Lewisa Hamiltona, a biały przez Nico Rosberga. Poza unikatowym wykończeniem i detalami, samochody otrzymały wszystkie dostępne pakiety wyposażenia dodatkowego. Do napędu użyto zmodyfikowanego silnika 5.5 V8, który generuje 585 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego. W przypadku mistrzowskich edycji maksymalna prędkość roadstera wzrosła do 300 km/h.

Za dwa egzemplarze mocno limitowanych SL 63 AMG (po jednym z każdej serii) Mercedes życzy sobie 629 510 euro. W przypadku jednego cena wynosi 320 110 euro.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL | Ponad 60 lat legendy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.