Nowe systemy bezpieczeństwa czynnego Toyoty

Zaawansowane systemy podnoszące bezpieczeństwo stają się coraz powszechniejsze. Od 2015 rokuToyota zacznie montować w swoich pojazdach systemy bezpieczeństwa czynnego, których zadaniem będzie zapobieganie kolizjom lub minimalizowanie ich skutków. Do 2017 roku pakiety będą montowane w większości modeli osobowych koncernu

Toyota rozpoczyna wyprzedaż rocznika 2014

Nowoopracowane systemy zostaną podzielone na dwie grupy, dostosowane do poszczególnych segmentów pojazdów - pakiet "C" trafi do modeli miejskich i kompaktowych, pakiet "P" do pojazdów klasy średniej i luksusowych.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Toyoty

Pakiet C

Pakiet bezpieczeństwa czynnego C wykorzystujące działanie radaru laserowego i kamery. Jego zadaniem jest zapobieganie kolizjom nawet przy wysokich prędkościach jazdy lub ograniczanie ich skutków, jeśli kierowca nie zareaguje na niebezpieczeństwo na drodze. Integruje działanie trzech dotychczasowych systemów bezpieczeństwa:

- Pre-crash System (PCS), zapobiega kolizjom lub zmniejsza ich skutki, obniżając prędkość pojazdu, - Lane Departure Alert (LDA), ostrzega o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, - Automatic High Beam (AHB), automatycznie steruje światłami drogowymi.

Pakiet P

Pakiet bezpieczeństwa czynnego P wykorzystuje działanie radaru fal milimetrowych i kamery, zapewniające nadzwyczajną skuteczność systemów. Poza trzema systemami z pakietu C, w rozbudowanym wariancie pojawiają się także:

- funkcja zapobiegania zderzenia z pieszym, - aktywny tempomat, wykrywa pojazd poprzedzający i dostosowuje się do jego prędkości przy zachowaniu bezpiecznego dystansu.

Funkcje systemu PCSFunkcje systemu PCS Funkcje systemu PCS

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Toyota Mirai | Auto na wodór gotowe do produkcji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.