Kamil Stoch w Mercedesie-AMG GLA 45

Kamil Stoch - zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, podwójny mistrz olimpijski i indywidualny mistrz świata w skokach narciarskich -odebrał kluczyki do białego Mercedesa GLA 45 AMG

Mercedes zmienia oznaczenia swoich modeli

Nasz najlepszy obecnie skoczek będzie podróżował najmocniejszą wersją modelu, wyposażoną w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy aż 360 KM! Kompaktowy crossover z napędem 4Matic i dwusprzęgłową skrzynią biegów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s i może osiągnąć maksymalnie 250 km/h.

Używany Mercedes Klasy A - ogłoszenia

Kamil Stoch jest przyzwyczajony do wysokich prędkości, na rozbiegu skoczni narciarskiej rozpędza się do ponad 100 km/h. Co jeszcze wspólnego ma Mercedes GLA ze skokami narciarskimi? Auto wyróżnia się najlepszą w klasie aerodynamiką - współczynnik oporu powietrza Cd = 0,29.

Skoczek współpracuje z marką Mercedes-Benz od dłuższego czasu. Wcześniej użytkował nową Klasę A, również w odmianie AMG.

"Mam z nią świetne wspomnienia. W górach przyda mi się jednak wyższy prześwit GLA 45 AMG, no i relingi do mocowania sprzętu. Na szczęście oba modele napędza ten sam silnik i oba mają to samo niesamowite brzmienie!" - powiedział Stoch.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes GLA 200 CDI 4Matic | Test | Wysokie A

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.