Opel planuje produkcję flagowego SUV-a

Podczas drugiej w tym roku wizyty w Niemczech, Mary Barra - dyrektor generalny General Motors - ogłosiła kolejne inwestycje w markę Opel

Opel Karl | Nowy model do miasta

Do końca obecnej dekady w głównej fabryce w Rüsselsheim, gdzie mieści się także siedziba Opla, rozpocznie się wytwarzanie nowego auta typu SUV, który stanie się drugim obok Insignii flagowym modelem marki. W tym celu na modernizację zakładu zostanie przeznaczonych 245 mln euro.

Sprawdź oferty specjalne na modele Opla

Na tym jednak nie koniec. Opel zainwestuje ponad pół miliarda euro w zakłady wytwarzające silniki i skrzynie biegów, mieszczące się w Rüsselsheim, Kaiserslautern i Tychach. Ponadto już od połowy 2015 roku w Eisenach zostanie uruchomiona trzecia zmiana w związku z dużym popytem na modele Adam i Corsa.

Dyrektor generalny GM, Mary Barra i dyrektor generalny Grupy Opel, Dr. Karl-Thomas NeumannDyrektor generalny GM, Mary Barra i dyrektor generalny Grupy Opel, Dr. Karl-Thomas Neumann Dyrektor generalny GM, Mary Barra i dyrektor generalny Grupy Opel, Dr. Karl-Thomas Neumann Dyrektor generalny GM, Mary Barra i dyrektor generalny Grupy Opel, Dr. Karl-Thomas Neumann

"Marka Opel ma ogromne znaczenie strategiczne dla GM. Ofensywa produktów obejmująca 27 nowych modeli i 17 nowych silników miała bardzo udany początek. Dodatkowe inwestycje pomogą marce ponownie zabłysnąć i wzmocnić naszą pozycję w Europie. To wyraźny sygnał zaangażowania GM w rozwój Opla w Niemczech i w pozostałych krajach Europy" - powiedziała Mary Barra.

ZOBACZ TAKŻE:

Plan Opla | Do 2022 roku 8 proc. udziału w europejskim rynku

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.