Wideo | Efektowny sposób na popularyzację F1

Historia zna już bardzo wiele ciekawych reklam i akcji promocyjnych z wykorzystaniem bolidów, kierowców i zespołów Formuły 1. Takiego filmu jednak jeszcze nie było...

Zobacz czym poza torem jeżdżą gwiazdy Formuły 1

Film powstał za sprawą współpracy zespołu Lotus F1 Team i głównego sponsora, firmy EMC - zajmującej się systemami komputerowymi. Ten sezon nie należał do najbardziej udanych dla zespołu Lotusa. Film ma być odpowiedzią na trudności zespołu i pokazuje, że mimo wszytko warto inwestować w F1, bo ściąga ona duże zainteresowanie publiczności.

Nagranie miało miejsce 6 listopada na lotnisku w Wielkiej Brytanii i za sprawą udanego manewru Renault Magnum, którym wożony jest sprzęt zespołu F1, pobiło rekord Guinnessa w skoku ciężarówką. Wynosi on teraz 25,5 metra, a żeby całemu nagraniu nadać prawdziwej dramaturgii i pokazac prawdziwe oblicze akcji "Redefiniujemy motorsport", dodatkowo pod skaczącą ciężarówka przejechał bolid F1.

Zobacz wideo

Ciekawostkę stanowi również postać kierowcy, który poprowadził skaczącą ciężarówkę. Za jej sterami zasiadł Mike Ryan. Jeżeli nie kojarzycie jego imienia i nazwiska to przypomnij je Wam słynna scena skoku ciężarówką z filmu Terminator 2. Wtedy również w kabinie czarnego Macka zasiadł kaskader Mike Ryan.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Formuła 1 | Ile kierowcy zgarnęli w 2014?

Więcej o: