Volkswagen Beetle | Silniki Euro 6 i nowe systemy

Pod koniec roku Volkswagen wprowadzi do oferty Beetle'a zmodyfikowane silniki, spełniające normę emisji Euro 6, oraz więcej systemów multimedialnych i układów ułatwiających prowadzenie samochodu

Wyprzedaż rocznika 2014 u Volkswagena

Nowa odsłona popularnego "Garbusa" będzie dostępna z trzema nowymi silnikami benzynowymi (105 KM, 150 KM i 220 KM) i dwoma wysokoprężnymi (110 KM i 150 KM). Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6, są też bardziej efektywne niż dotychczasowe. Na przykład moc najmocniejszego silnika Beetla 2.0 TSI wzrosła z 211 KM do 220 KM, jednocześnie zużycie paliwa spadło o około 13 procent; natomiast silnik 2.0 TDI 110 KM wyróżnia się emisją CO2 wynoszącą 112 g/km, co przekłada się na klasę efektywności A.

VW Beetle - ogłoszenia aut używanych

Nowością w tym modelu będzie również funkcja "żeglowania". Polega ona na tym, że układ sterowania dwusprzęgłowej przekładni DSG rozpoznaje kiedy kierowca nie wciska pedału przyspieszenia i automatycznie przełącza skrzynię biegów na bieg jałowy.

Na liście opcji znajdą się także systemu nawigacji Discover Media, który będzie można połączyć z technologią Mirror Link. Dostępne będą też usługi online. Ponadto na pokładzie będzie mógł znaleźć się system Blind Spot ostrzegający o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia oraz przed zbliżającymi się z boku innymi uczestnikami ruchu przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego.

Cennik Volkswagena Bettle otwiera kwota 76 190 zł. Na tyle wyceniono wersję Design z silnikiem 1.2 TSI.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Beetle 2.0 TSI | Test | Retro sportowiec

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.