18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Kalendarz Pirelli 2015 | Lateksowa elegancja

Kalendarz Pirelli to już prawdziwa ikona, zarówno w świecie modelingu, jak i motoryzacji. Niestety samochodów w tle pięknych modelek w tym roku zabrakło, ale mimo to warto obejrzeć tegoroczne zdjęcia

Polskie wyścigowe dziewczyny w niemieckim kalendarzu

Autor czterdziestego drugiego wydania "The Cal", Steven Meisel, jest jednym z najbardziej utytułowanych fotografów mody. Fotografie powstały w maju tego roku w ciągu pięciu intensywnych dni zdjęciowych w studiu w Nowym Jorku.

W swoich fotografiach Meisel zaprezentował niektóre z ikon naszych czasów - reklamy, gwiazdy srebrnego ekranu, buntu w modzie. Fotografowi pomagał w pracy zespół stylistów pod kierownictwem Carine Roitfeld, byłej redaktor francuskiego Vogue'a, oraz Pata McGratha, jednego z najbardziej znanych na świecie wizażystów.

12 dziewcząt, które wzięły udział w tegorocznej sesji, to topowe modelki i wschodzące gwiazdy modelingu: Amerykanki Gigi Hadid, Candice Huffine, Carolyn Murphy oraz Cameron Russell, Brazylijki Isabeli Fontana, Adriana Lima oraz Raquel Zimmermann, a także Angielka Karen Elson , Portorykanka Joan Small, Rosjanka Natalia Vodianova, a także Niemki Sasha Luss i Anna Ewers.

Nowością w tegorocznej edycji kalendarza jest, po raz pierwszy w historii, debiut modelki "plus size". Candice Huffine, o której mowa, współpracowała już wcześniej ze Stevenem Meisel, dlatego mógł być on pewny dobrego efektu końcowego. Huffine pozowała już dla wielu znanych fotografów, a w przeszłości pojawiła się także na okładce włoskiej edycji magazynu Vouge.

Moim zdaniem - mówi Meisel - są to kluczowe wzorce estetyczne w dzisiejszym świecie. Reprezentują stereotypy, które moda i rynek gwiazd narzucają nam obecnie. Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem dwunastu bardzo różnych obrazów. Ponieważ miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie.

Prezentacja Kalendarza Pirelli 2015 odbyła się zaledwie kilka dni przed wystawą Forma e Desiderio - The Cal Collezione Pirelli, która potrwa od 21 listopada do 19 lutego 2015 r. w Palazzo Reale w Mediolanie. Zorganizowanie i stworzenie wystawy przez Palazzo Reale i Gamm Giunti, promowanej przez Mediolan, miasto kultury, pod patronatem Expo Milano 2015, było możliwe dzięki istotnemu wkładowi Pirelli, które udostępniło swoje pięćdziesięcioletnie archiwum The Cal, w formie ekspozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

50 lat kalendarza Pirelli

Więcej o:
Copyright © Agora SA