Dołącz do zbiórki na przewodnik drogowy dla niepełnosprawnych kierowców

Mateusz Puszkarski zbiera środki na multimedialny przewodnik drogowy dla kierowców z niepełnosprawnościami. W Polsce jest około 5 milionów osób z niepełnosprawnością, a zaledwie 300 tysięcy porusza się samodzielnie po drogach. To niewiele

Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy

"Chciałbym to zmienić i na ten cel potrzebuję Waszego wsparcia" - mówi Mateusz Puszkarski, który na platformie polakpotrafi.pl/bezbarier próbuje zebrać od początku października pieniądze na projekt aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

By zebrać kwotę na realizację multimedialnego przewodnika brakuje mu 13 486 złotych - ma na to już tylko 14 dni. Akcja zbiórki kończy się 2 grudnia w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Teoretycznie były panczenista - Mateusz Puszkarski - nie powinien wsiąść za kółko - w wyniku wypadku porusza się na wózku i sprawne ma tylko kilka palców jednej dłoni. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na wykonanie skomplikowanych, choć często kosztowych, adaptacji i przybliżają osoby takie jak Mateusz i innych niepełnosprawnych do samodzielnego prowadzenia auta w przyszłości i niezależności na co dzień. Mateusz marzy o tym, by stać się jednym z pierwszych takich kierowców w Polsce i zbiera pieniądze na adaptację przekazanego mu samochodu Peugeot Partner.

Gdy tylko adaptacja się powiedzie Mateusz chciałby pójść krok dalej i ułatwić wejście do świata kierowców pozostałym osobom z niepełnosprawnością. W jaki sposób chce to zrobić? Tworząc multimedialny przewodnik drogowy.

"W ramach przewodnika chcę pokazać, że przełamywanie barier jest możliwe i osoby z niepełnosprawnością takie jak ja mogą prowadzić samochód, ale tez spojrzeć na poziom dostosowania infrastruktury, aby móc się poruszać" - mówi Mateusz Puszkarski. "Jeśli do drugiego grudnia zbiorę pełną kwotę będę mógł zrealizować mój projekt - brakuje mi 13 486 złotych. Jeśli nie zbiorę pełnej kwoty pieniądze wrócą do darczyńców".

Obecnie od początku października Mateusz zbiera na projekt multimedialnego przewodnika na platformie crowdfoundingowej Polakpotrafi.pl. Partnerzy akcji: Peugeot Polska, Fundację Integracja, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kierowców SPiNKA, tunel aerodynamiczny Flyspot oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, przeznaczyli nagrody rzeczowe za wkład w akcję.

Można wymienić m.in. zdjęcie z autografem panczenistów, pocztówka z podróży po Polsce zaadaptowanym samochodem, koszulkę #bezbarier, album z historią PZŁS oraz zaproszenie na Galę Człowieka Bez Barier.

Dodatkowo wśród nagród niematerialnych widnieją: lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot realizacja szkolenia motywacyjnego przez Mateusza, wspólny udział w jednym z kursów samochodem po Polsce oraz profesjonalny test osobowościowy przeprowadzony przez ekspertów ze SPiNKi.

Wyjątkową gratką są także koszulka #bezbarier z podpisami medalistów olimpijskich z Soczi 2014, w tym Zbigniewa Bródki, rowery Peugeot Polska z autografem kolarki Sylwii Rekowskiej oraz samochód Peugeot 308 SW z dwoma bakami do wykorzystania przez tydzień.

By dołączyć do akcji należy wejść na stronę www.polakpotrafi.pl/bezbarier , wybrać i opłacić jedną z nagród. Akcja kończy się 2 grudnia w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.