Salon Los Angeles 2014 | Shelby GT350 Mustang | Żywa legenda

Kultowy Shelby GT350 powraca! Na salonie w Los Angeles Ford zaprezentował nowego Mustanga w wersji o takim właśnie oznaczeniu. To naprawdę dziki wierzchowiec

Salon Paryż 2014 | Ford Mustang | Europejska specyfikacja

Oryginalny Shelby GT350 zadebiutował w 1965 roku i potwierdził sportowe możliwości Mustanga. Dzisiejsza odsłona kontynuuje tradycję. Auto wyposażono w najmocniejszy, wolnossący silnik w historii Forda. To samochód z przeznaczeniem na tor wyścigowy, ale z homologacją drogową w zgodzie z ideą Carolla Shelby'ego.

Używany Mustang - zobacz ogłoszenia

Pod maską umieszczono benzynową jednostkę V8, ale z płaskim wałem korbowym. Z pojemności 5,2 litra wygenerowano ponad 500 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na tylne koła poprzez sześciostopniową, ręczną skrzynię biegów. Mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsen należy do wyposażenia standardowego. Kolejne modyfikacje stanowią szerzej rozstawione koła, obniżone i usztywnione zawieszenie, wzmocnione hamulce Brembo oraz opony Michelin Pilot Super Sport na 19-calowych obręczach. W opcji dostępny będzie pakiet torowy z chłodnicami oleju silnikowego i skrzyni biegów.

Z zewnątrz Shelby 350GT odróżnia się od Mustanga specjalnym body kitem, a także obniżoną i inaczej nachyloną maską, poszerzonymi błotnikami i tylnym dyfuzorem. We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele Recaro, spłaszczoną u dołu kierownicę i zmieniony zestaw wskaźników. Ponadto zrezygnowano z chromowanych i błyszczących dodatków w kabinie, które mogłyby odbijać światło i rozpraszać kierowcę.

Shelby GT350 Mustang trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej w 2015 roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Pół wieku z Mustangiem | Historia modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.