Wideo | Challengery SRT Hellcat w drodze do dilerów

Amerykańscy klienci już przebierają nogami, a jeszcze ciepłe Challengery w najmocniejszej wersji Hellcat są już w drodze do salonów

Dodge Viper | Obniżka cen przywróciła produkcję

Taki transport to wyjątkowy moment nie tylko dla firmy, ale także dla kierowców ciężarówek, które wiozą ponad 700-konne Dodge do dilerów. Zobaczcie jak w hollywoodzkim stylu wygląda załadunek i jazda w konwoju, który wiezie warte minimum 60 000 tys. dolarów Challengery.

Według informacji pochodzących z centrali Dodge'a, w trakcie pierwszych pięciu dni kiedy zaczęto przyjmować zamówienia na tego muscle cara, w salonach pojawiło się 4500 zamawiających. Podobno najpopularniejszym kolorem, który wybierają klienci jest jaskrawy Sublime Green.

Zobacz wideo

Przypomnijmy, że pod długą maską umieszczono silnik V8 HEMI o pojemności 6,2 litra, ale swoją moc osiąga on także dzięki sprężarce mechanicznej. Efektu? Moc silnika to 707 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki niej Challenger SRT Hellcat nosi miano najmocniejszego muscle cara, a Charger SRT Hellcat okrzyknięto najszybszym i najpotężniejszym sedanem na świecie.

Ostatnio pisaliśmy także o tym, że silnik ten mógł jednak nie powstać. Przez cztery miesiące projekt marki SRT wisiał na włosku, bo prace nad nim wstrzymały decyzje zarządu Fiata. Ostatecznie, wskutek silnych nacisków Amerykanów, dostał on zielone światło. Ufff...

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger | Shaker

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.