Qoros 3 City SUV | Kolejny model

Podczas 12. salonu samochodowego w Kantonie chińsko-izraelska marka Qoros zaprezentowała swój trzeci model produkcyjny. Jest nim kompaktowy SUV

Salon Genewa 2014 | Qoros 3 hatchback

Ten segment samochodów rośnie w imponującym tempie. Każda marka chce mieć w nim swojego przedstawiciela, Qoros również. Podwyższony model 3 City SUV ma spełnić oczekiwania aktywnego klienta, szukającego auta uniwersalnego do użytku w mieście, ale także poza nim.

Stylistycznie i technicznie samochód bazuje na pozostałych modelach serii 3. Dzieli z nimi tę samą platformę oraz silnik - turbodoładowanego benzyniaka 1.6 o mocy 156 KM. Będzie również produkowany w tej samej fabryce w Changshu, 80 km od Szanghaju.

Qoros 3 City SUV trafi na rynek chiński jeszcze przed końcem bieżącego roku, poszerzając ofertę marki do trzech aut. W sprzedaży występują już Qoros 3 Sedan i Hatchback. Producent zapowiada swoją ekspansję w Europie (Qoros 3 Sedan jako pierwsze auto z Chin zdobyło 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP), ale zdobywanie Starego Kontynentu uniemożliwia mu brak rozwiniętej sieci dilerskiej. Do tej pory marka jest obecna tylko na Słowacji z salonem w Bratysławie.

ZOBACZ TAKŻE:

Chińskie auto bezpieczniejsze od niemieckich!

źródło: Okazje.info

Więcej o: