Mercedes B 200 CDI | Test długodystansowy cz. I | Klasa rodzinna

Mercedes to nieustannie synonim auta z wyższej półki, które przoduje w dziedzinach bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Na początku nowego milenium ten niemalże idealny wizerunek został nieco nadszarpnięty, ale marka wjechała na nowe tory, czego dowodem jest także nowy Mercedes Klasy B

Mercedes | 12 nowych modeli do 2020 roku

Na naszych drogach można spotkać wiele egzemplarzy Klasy B, ale pierwszej generacji. Produkowana była ona od 2005 roku i często określano ją jako powiększoną Klasę A. Wiele osób zarzucało jej jednak bardzo toporny wygląd. Dlatego też Mercedes, który właśnie od nowego wcielanie Klasy B rozpoczął swoją stylistyczną rewolucję, postanowił dokonać mocnych zmian. Mimo zachowania bryły minivana, aut nadano nowego, lekkiego wizerunku. Jaki tak naprawdę jest Mercedes Klasy B, który zapoczątkował zmiany w kompaktowych modelach niemieckiej marki i czy warto czekać z zakupem na zbliżająca się wersję po lekkim faceliftingu, sprawdzimy w trakcie naszego długodystansowego testu.

Samochód: Mercedes B 200 CDI Aktualny przebieg: 200 km Problemy: brak Powód testu: Czy warto czekać z zakupem na wersje po liftingu

Przedstawiona Klasa B trafiła do redakcji specjalnie na nasze zamówienie. Miała symboliczny przebieg 200 km i przyciągała wzrok niebieskim lakierem i dwukolorowymi (czarno-srebrnymi) felgami, które razem z agresywniejszymi linia wlotów powietrza, czarnymi lusterkami i podwójną końcówką wydechu świadczą o tym, że mamy do czynienia z wersją Sport.

Obecnie produkowana Klasa B jest dostępna na rynku od 2011 roku więc okres debiutu ma już dawno za sobą, ale nadal jest autem interesującym i to nie tylko na zewnątrz. Klasa B wyróżnia się także stylem wnętrza, którego charakterystyczny element stanowią okrągłe nawiewy, znane wcześniej jedynie ze sportowego SLS AMG i nawiązujące do modeli z lat 70.

Mercedes Klasy B - sprawdź ogłoszenia używanych aut

Mercedes W246, bo taki symbol nosi obecna Klasa B, jest autem, które nieco lawiruje pomiędzy kilkoma klasami. Z wygląda przypomina minivana, ale pozycja za kierownicą i układ jezdny mogą wskazywać, że jest jak auto kompaktowe. A wszystko zamknięte w wysokim standardzie premium.

Pod maską naszego egzemplarza znalazł się turbodoładowany, 4-cylidrowy silnik wysokoprężny o pojemności 1,8-litra. Maksymalna moc 136 KM i 300 Nm momentu obrotowego trafia na przednie koła za pomocą 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów 7G-DCT. Ciekawym rozwiązaniem jest znane z innych modeli umiejscowienie drążka zmiany przełożeń przy kierownicy.

Przedstawiona Klasa B kryje jeszcze wiele ciekawych opcji i rozwiązań, którym przyjrzymy się dokładnie w trakcie najbliższych miesięcy. W tym czasie sprawdzimy czy oczekiwanie na nadchodzący model po modernizacjach ma sens, czy może jednak warto skorzystać z atrakcyjnej oferty Lease&Drive gdzie Mercedesa Klasy B można mieć już od 1099 zł miesięcznie. Propozycją finansowania Mercedesa także zajmiemy się dokładniej.

Mercedes B 200 CDI Sport | Kompendium

*spalanie w trakcie pierwszych kilkuset kilometrów

ZOBACZ TAKŻE:

Konfrontacja | Mercedes A45 AMG kontra CLA45 AMG | Bratobójcza walka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.