Salon Los Angeles 2014 | Cadillac ATS-V Coupe | Amerykańska rakieta

Cadillac zapowiadał ten model od jakiegoś czasu, ale teraz możemy zobaczyć jego pierwszego oficjalne zdjęcia. Oto jak wygląda szybkie coupe zza oceanu

Cadillac | Modelowa ofensywa

ATS-V bazuje oczywiście na nadwoziu standardowego modelu, które zostało zaprezentowane we wrześniu. ATS to rywal BMW serii 4, Audi A5 czy Mercedesa Klasy C, który już w tym roku trafi na niektóre europejskie rynki. Wersja V jednak wyróżnia się znacznie bardziej agresywnym wyglądem.

Cadillac - Ogłoszenia aut użwanych

W skład pakietu aerodynamicznego wchodzi kompletnie zmieniony przód auta z większymi wlotami powietrza w zderzaku, mniejszym grillem oraz uniesioną częścią pokrywy silnika, w której także znajdują się otwory wentylujące. Z boku pojawiły się większe listwy progowe, a w dolnej części tylnego zderzaka pojawił się dyfuzor oraz dwie podwójne końcówki wydechu. Szersze nadkola wypełnione są 18-calowymi felgami ze znaczkiem V.

Dzięki tym zabiegom ATS-V wygląda naprawdę bardzo agresywnie i w dziedzinie stylistyki nie ustępuje kroku swoim największym rywalom, czyli m.in BMW M4 czy wkraczającemu na rynek Lexusowi RC-F. Dane techniczne nie zostały jeszcze potwierdzone, ale mówi się o tym, że pod maską znajdzie się 3,6-litrowe V6 o mocy 450 KM i 445 Nm momentu obrotowego. Brak silnika V8 może być spowodowany faktem, że auto pojawi się na rynku europejskim, gdzie obowiązuje już norma emisji Euro6, której jednostka V8 mogłaby nie spełniać. Doładowana "v-szóstka" będzie mogła współpracować z 8-biegową automatyczną przekładnią lub 6-biegowym manualem.

We wnętrz sportowy klimat podkreślają karbonowe wykończenia, nowa kierownica oraz oznaczenia wersja V. Nowy Cadillac ATS-V zostanie oficjalnie zaprezentowany 18 listopada na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Z niecierpliwością czekamy na dokładne informacje.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac ATS Coupe | Powrót do Europy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.