Mercedes zmienia oznaczenia swoich modeli

Mercedes robi porządek i na początku 2015 roku zmienia oznaczenia niektórych modeli i wersji silnikowych

Mercedes Vision G-Code | Wyznacza kierunek

Głównym powodem tych zmian jest wprowadzenie w przyszłym roku nowych modeli SUV. W przyszłości wszystkie SUV otrzymają początkowe oznaczenie GL. Jedynym wyjątkiem będzie kultowy model G. Reszta modeli otrzyma nowe oznaczenia. I tak np. nowa klasa M zostanie ochrzczona skrótem GLE, wersja coupe tego modelu GLE Coupe, a nowy SUV bazujący na klasie C nazywać się będzie GLC.

Używany Mercedes klasy E

Wszystkie modele coupe oznaczone będą początkowymi literami CL. Zmiany również w roadsterach. Ich oznaczenie rozpoczynać się będzie od skrótu SL. Trzecia litera dopasowana będzie do modelu, na bazie którego są zbudowane. I tak np. nowy SLK ochrzczony zostanie skrótem SLC.

Skrócone i uproszczone zostaną również oznaczenia niektórych wersji silnikowych. W przyszłości CDI zostanie zamienione na literę D, a BlueTEC Plug-In Hybrid będzie oznaczone literą E.

Coraz większa paleta modeli wymusza na producentach zmiany w oznaczeniach swoich modeli. Te zrobione przez Mercedesa wydają się być przemyślane, chociaż i tu są wyjątki od reguły, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić nowej nazwy Mercedsa G czy SL. To, że zmiany tego typu nie zawsze wychodzą na dobre widać chociażby po konkurencyjnej firmie BMW. U Bawarczyków ostatnio ciężko się połapać która cyferka jest do czego i dlaczego.

Poniżej znajdziecie wszystkie zmiany w oznaczeniach, które będą miały miejsce w Mercedesie na początku 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE :

Najciekawsze koncepty Mercedesa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.