Nissan Qashqai | Już dwa miliony egzemplarzy

W niespełna osiem lat od debiutu modelu Qashqai, Nissan wyprodukował w zakładach w Sunderland już dwa miliony sztuk swojego popularnego crossovera. To rekord w historii brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego

Nissan Qashqai N-Tec | Zaawansowany technologicznie

Produkcja pierwszej generacji Nissana Qashqai rozpoczęła się w grudniu 2006 roku, a auto było dostępne w salonach na początku następnego roku, szybko zdobywając rynek i stając się bestsellerem marki. Druga generacja trafiła do sprzedaży w lutym 2014 roku i wszystko na to wskazuje, że będzie kontynuować sukces poprzednika.

Używany Nissan Qashqai - ogłoszenia

Nissan Qashqai powstaje w brytyjskich zakładach koncernu w Sunderland razem z modelami Leaf, Note i Juke. Obecnie z linii produkcyjnej zjeżdża jeden Qashqai na minutę. Niedługo model ten dogoni dotychczasowego lidera marki, produkowanego w Anglii. Mowa o Nissanie Micra, który w latach 1992-2010 powstał w liczbie 2 368 704 sztuk.

W sumie Nissan wyprodukował już 2,5 mln crossoverów, wliczając produkcję pierwszej odsłony Qashqaia w fabrykach w Chinach i Japonii. Od 2015 roku nowa generacja modelu będzie wytwarzana także w Sankt Petersburgu z przeznaczeniem na rynek rosyjski.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Qashqai | Test | Pierwsza jazda | Fenomen 2.0

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.