Fiat hamował rozwój silnika Chryslera 6.2 V8 Hellcat

Amerykańskie muscle cary i ich wielkie, mocne silniki to dwa nieodłączne elementy. Jednak w dzisiejszych czasach, erze downsizingu i szeroko pojętej ekologii nie mają one łatwego życia. Okazało się, że takie modele, jak Dodge Charger i Challenger w wersjach SRT Hellcat mogły w ogóle nie powstać

Dodge Charger SRT Hellcat | Najsilniejszy czterodrzwiowy musclecar na świecie

Jak podaje serwis internetowy Automotive News , Fiat już na początku 2011 roku (wtedy Włosi stali się większościowym udziałowcem Chryslera) zamierzał powstrzymać rozwój silnika nazwanego Hellcat.

Dodge - ogłoszenia aut używanych

To potężna, doładowana jednostka HEMI o pojemności 6,2-litra, generująca aż 707 KM i 880 Nm momentu obrotowego! Dzięki niej Challenger SRT Hellcat nosi miano najmocniejszego muscle cara, a Charger SRT Hellcat okrzyknięto najszybszym i najpotężniejszym sedanem na świecie.

Silnik mógł jednak nie powstać. Przez cztery miesiące projekt marki SRT wisiał na włosku, bo prace nad nim wstrzymały decyzje zarządu Fiata. Ostatecznie, wskutek silnych nacisków Amerykanów, dostał on zielone światło. I bardzo dobrze!

Najmocniejsze modele z Detroit cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodge Challenger Hellcat trafi do amerykańskich salonów sprzedaży w ciągu kilku tygodni, Charger Hellcat dołączy do oferty w pierwszym kwartale 2015 roku. Szkoda, że auta nie będą dostępne na europejskim rynku, ale na pewno wiele osób zdecyduje się na ich import z za oceanu.

Ostatnio w reklamie modeli Challenger i Charger Hellcat amerykański producent postanowił przypomnieć legendę braci Dodge.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Z kagańcem

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA