Salon Los Angeles 2014 | Volvo V60 Cross Country | Uterenowione kombi

Volvo poszerzy ofertę uterenowionych modeli Cross Country. Do hatchbacka V40, który występuje w tej odmianie od 2013 roku, niebawem dołączy kombi V60

Volvo V60 Plug-in Hybrid - Test | Za kierownicą

Modele Cross Country mają za sobą już całkiem długą tradycję. Volvo było pierwszą marką premium, która zdecydowała się na wzbogacenie swojej oferty o uterenowione wersje swoich samochodów. Pierwszym tego typu autem było kombi Volvo V70 Cross Country, które miało swoją premierą w 1997 roku. Z czasem model ten przemianowano na XC70, ale teraz firma wraca do pierwotnej nazwy. Następca XC70 ma się nazywać V90 Cross Country.

V60 w odmianie Cross Country ma o 65 mm zwiększony prześwit (wynosi on ponad 20 cm) i wzmocnione zawieszenie (niektóre jego elementy pochodzą z modelu XC70). Zastosowano również układ kontroli trakcji oraz system zarządzania momentem obrotowym przekazywanym na napędzane koła. Samochód będzie dostępny z 18- lub 19-calowymi felgami, ale z oponami o wysokim profilu, umożliwiających pewne pokonywanie krawężników i wyboistych dróg.

Volvo V60 na rynku aut używanych - ogłoszenia

Uterenowiony wariant modelu poznamy także po przednich i tylnych osłonach podwozia, bocznych listwach ochronnych. We wnętrzu wyróżnikiem może być nowy wzór skórzanej tapicerki z brązowym szwem.

Zobacz wideo

Gama jednostek napędowych będzie składać się z wersji T5 AWD z pięciocylindrowym benzynowym silnikiem o pojemności 2.5 l i mocy 250 KM oraz wysokoprężnych D4 AWD i D5 AWD z pięciocylindrową jednostką o pojemności 2,4 litra. Oferowana będzie także wersja przednionapędowa z nowym dwulitrowym Dieslem z serii Drive-E.

Volvo V60 Cross Country pojawi się w Europie dopiero w maju 2015 roku, na rynku amerykańskim nowy model szwedzkiej marki będzie dostępny już po listopadowej premierze w Los Angeles.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Volvo XC90 | Znamy ceny w Polsce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.