Skoda Octavia 4x4 | Teraz także liftback

Skoda wprowadza do oferty nowy model. Jest to Octavia liftback 4x4. Dotąd napęd obu osi dostępny był jedynie z nadwoziem kombi

Skoda Octavia 2.0 TDI Combi | Test | Dojrzała konstrukcja

Nowy model to znane już od pewnego czasu klocki poskładane w nieoferowaną dotąd specyfikację. Napęd 4x4 stosowany w modelu kombi będzie teraz oferowany z nadwoziem typu liftback.

Skoda Octavia - Ogłoszenia

Za napędzanie tylnej osi odpowiada sprzęgło Haldex piątej generacji wspomagane standardowo układem EDL, czyli elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego. W rzeczywistości wykorzystuje on układ ESP, czyli poskramia nadmiar momentu na danym kole za pomocą hamulców. W normalnych warunkach drogowych przy dobrej przyczepności napęd przekazywany jest na przednią oś. Dopiero utrata trakcji powoduje dołączenie napędu tylnych kół.

Oferta silnikowa obejmie cztery jednostki napędowe. Będą to silniki wysokoprężne: 1.6 TDI (105 KM), 2.0 TDI (150 i 184 KM) oraz benzynowy 1.8 TSI (180 KM). Ten ostatni będzie łączony wyłącznie ze skrzynią dwusprzęgłową DSG. Póki co nie wiadomo, kiedy liftback 4x4 dołączy do polskiej oferty Skody.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz co potrafi Skoda z napędem 4x4 | Pierwsza jazda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.