Wideo | Renault Duster Oroch | Dla surferów

Dacia Duster na rynkach poza Europą występuje pod marką Renault. W Brazylii powstała odmiana pickup inspirowana surfingiem

Dacia Duster Pick-up | Edycja limitowana

Renault poważnie rozważa zaistnienie na południowoamerykańskim rynku lekkich samochodów dostawczych. Pickupy mają w tym rynku 75% udział, więc bez takiego modelu trudno jest odnieść sukces. W związku z tym biuro stylistyczne Renault w Sao Paulo (RDAL) opracowało koncepcję takiego auta.

Dacia Duster - Ogłoszenia

Nazywa się Renault Duster Oroch i niczego nie ukrywa. Bazą techniczną był Renault Duster, u nas znany pod marką Dacia. Zmiany dotyczą głównie tylnej części nadwozia, gdzie zamiast bagażnika zaproponowano ładownię. Wyraźnie widać, że rozstaw osi uległ wydłużeniu, podobnie jak tylny zwis pojazdu, ale Renault nie ujawniło szczegółowych wymiarów.

Prototyp nazwany Oroch inspirowany był miłośnikami kitesurfingu, dlatego część bagażowa została dostosowana do przewozu kilku desek. Ciekawostką jest zastosowanie w koncepcie dwóch szerokokątnych kamer. Umieszczono je w słupkach C, by można było nagrać wyczyny znajomych. Można je oglądać na żywo na centralnie umieszczonym ekranie multimedialnym.

Duster Oroch to tylko lifestylowy prototyp, ale zwiastuje prawdziwego woła roboczego. Szanse na sukces są duże, bowiem Duster jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli w regionie i ma ugruntowaną pozycję. Tort jest spory, rocznie do klientów trafia 920 tys. nowych pickupów.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Dacia Sandero Blackline i Duster Blackstorm | Limitowana czarna seria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.