Ford zainwestuje w Lincolna ponad 5 miliardów $

Lincoln to kultowa amerykańska marka, która jednak ostatnimi laty nie radzi sobie najlepiej

Nowy Cadillac Escalade

Odważna stylistyka i duża konkurencja na amerykańskim rynku sprawiły, że należący do Forda producent potrzebuje czegoś wyjątkowego aby odbić się od dna. Dlatego Ford postanowił zainwestować w firmę ponad 5 miliardów dolarów.

Wynika z tego, że Ford, który sam podnosi się z finansowego dołka nie ma ochoty na uśmiercenie niedochodowego Lincolna. Ogromny zastrzyk środków finansowych zasili konta tej firmy przez najbliższe 5 lat. Zielone światło dla tej decyzji ogłosił jej pomysłodawca, nowy prezes Forda, Mark Fields.

Chcesz kupić Lincolna? Zobacz ogłoszenia

Ford chce aby Lincoln w oparciu o nowe modele zbudowane na platformie D6 stał się pełnoprawnym konkurentem BMW i Mercedesa. Mają mu w tym pomóc modele z napędem zarówno przednim, tylnym jak i na wszystkie koła. Cel jaki Ford stawia przed Lincolnem to sprzedaż 300 000 samochodów rocznie do 2020 roku. W najbliższym czasie na drogi wyjedzie nowa model MKX oraz kompletnie nowa generacja słynnego Lincolna Navigatora. Jego konstrukcja będzie oparta o podwozie Forda F-150 i aluminiowe nadwozie własnego projektu. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Lincolnowi powrotu na szczyt. Ciekawym ruchem byłoby także wprowadzenie marki na rynek europejski.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2014 | Lincoln MKC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.