Subaru Forester STI tS | Zapowiedź premiery

25 listopada będzie miała miejsce premiera najciekawszej wersji Subaru Forester o nazwie STI tS. Razem z tą wiadomością japoński producent zaprezentował kilka zdjęć

Subaru WRX STI | Japonia z 2-litrowym silnikiem

Koncepcyjna wersja tego auta została pokazana miesiąc temu na Festiwalu sportów motorowych w Japonii. Na kilku ukrywających całość konstrukcji zdjęciach widać, że wersja produkcyjna wygląda niemalże identycznie. Wyróżnia go znany z innych modeli STI niebieski lakier WR Blue Pearl, czerwone akcenty STI, światła LED oraz nowy rodzaj felg.

Forestery w wersji STI są dostępne na japońskim rynku od lat 90. i tak zapewne będzie także z tym modelem. Główne pytanie jakie zadają sobie klienci brzmi oczywiście - czy samochód trafi na europejski i amerykański rynek?

Jeżeli tak by się stało, to pod maską znajdzie się najprawdopodobniej 2,5-litrowy turbodoładowany silnik typu bokser o mocy 305 KM, który montowany jest także w europejskiej i amerykańskiej wersji modelu WRX STI.

Sprawdź ceny używanego Subaru Forester

Gdyby Japończycy ponownie zostawili "sportowego" Forestera tylko dla siebie, to jest szansa, że będzie on napędzany nową, turbodoładowaną dwulitrową jednostką, która znalazła się już w modelu Levorg oraz japońskiej specyfikacji WRX STI.

Wersja STI tS będzie wyróżniać się na pewno mocniejszymi i większymi hamulcami, bardziej utwardzonym zawieszeniem oraz sztywniejszym nadwoziem. Wpłynie to oczywiście na lepsze prowadzenie się Forestera. Więcej o tym ciekawym aucie dowiemy się już 25 listopada.

ZOBACZ TAKŻE :

Nowe Subaru Forester w pełnej krasie | Galeria

Więcej o: