SEMA 2014 | Dodge Viper ACR Concept

Dodge Viper zaczyna się odradzać. Po zwiększeniu sprzedaży i ponownym uruchomieniu fabryki przyszedł czas na kolejną dobrą wiadomość

Dodge Viper | Obniżka cen przywróciła produkcję

Na targach tuningowych SEMA w Las Vegas, Dodge zaprezentuje co prawda jeszcze koncepcyjną, ale opartą o seryjny model, wyczynową wersje Vipera o nazwie ACR. Auto z wyglądu będzie wyróżniał ogromnych rozmiarów spojler, który wraz z dokładką przedniego zderzaka ma zapewniać dodatkowy docisk. Wersja koncepcyjna została przygotowana w białym kolorze nadwozia, który ozdobią czarne i czerwone pasy.

Zmiany względem seryjnego Vipera z silnikiem V10 objęły także felgi, które w ACR mają rozmiar 19-cali i są polakierowane na czarno. O skuteczne wytracanie prędkości zadbają ponad 15-calowe ceramiczne tarcze współpracujące z 6-tłoczkowymi zaciskami.

Dwuletnie muscle cary za 100 tys. zł

Viper ACR to auto do użytku raczej torowego, więc pozbawiono go wszystkich zbędnych elementów, które niepotrzebnie zwiększały wagę. Na liście wykreślonych udogodnień znalazły się m.in. radio, wykładzina i elementy wygłuszenia kabiny. Większość plastikowych elementów została zastąpiona karbonowymi odpowiednikami.

Dokładnych danych na temat mocy i osiągów jeszcze nie podano, ale zapewne zostaną one podane do wiadomości podczas targów. Dodge Viper ACR w salonach powinien pojawić się w połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

SRT Viper | Wielka galeria zdjęć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.