Bądź #smA4rt, jedź bezpiecznie! | Wyniki konkursu

"Ktoś bardziej czeka na Ciebie, niż na Twoją wiadomość", "Wolę usłyszeć "Kocham Cię" w domu, niż przez słuchawkę telefonu", "Tatusiu, nie przysparzaj nam dodatkowych stresów. Nie pisz w aucie SMS-ów." to wybrane, wyróżnione wiadomości, nadesłane przez internautów z całej Polski, którzy wzięli udział w konkursie w ramach kampanii "Bądź "smA4rt, jedź bezpiecznie!". Ich treść ma zachęcać kierowców do odpowiedzialnego użytkowania telefonów podczas jazdy samochodem

Korzystanie z telefonu za kierownicą | Poradnik

Spośród blisko stu nadesłanych wiadomości, zachęcających kierowców do rozważnego korzystania z telefonu podczas jazdy, przedstawiciele koncesjonariusza autostrady A4 Katowice-Kraków - organizatora kampanii "Bądź "smA4rt, jedź bezpiecznie!", oraz policji autostradowej, wspierającej kampanię wyłonili zwycięskie komunikaty. Treści te od dziś służą internautom jako szablony wiadomości SMS, które przy pomocy aplikacji udostępnionej na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/A4KatowiceKrakow mogą bezpłatnie przesłać na telefony swoich bliskich, znajomych zachęcając ich do odpowiedzialnego używania telefonu podczas jazdy.

"Rodzina, przyjaciele i znajomi to osoby, które w największym stopniu mogą wpływać na zachowania bliskich im osób. Liczymy, że zaangażowanie się internautów w przesyłanie wiadomości kierowcom, na bezpieczeństwie których im zależy, sprawi, iż kierujący pojazdami zmienią niewłaściwe nawyki i będą telefonów używać mądrze, dbając tym samym o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg" - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A. (SAM S.A.).

Założeniem kampanii "Bądź "smA4rt, jedź bezpiecznie!", która trwa od 9 października br. jest zwiększenie świadomości kierowców w kwestii odpowiedzialnego i zgodnego z przepisami Kodeksu Drogowego sposobu korzystania z telefonów podczas jazdy samochodem. W ramach akcji została uruchomiona strona internetowa pod adresem: www.badzsmart.pl, na której można zapoznać się

z poradami dla kierowców i pasażerów, wynikami ogólnopolskich badań przeprowadzonych wśród kierowców oraz ciekawostkami dotyczącymi użytkowania telefonów podczas jazdy.

 

Wyróżnione komunikaty służą teraz za szablony, które internauci mogą, za pomocą udostępnionej aplikacji, przesyłać do swoich bliskich i tym samym zaapelować do nich o bezpieczną jazdę.

Zwycięskie wiadomości:

1. Ktoś bardziej czeka na Ciebie, niż na Twoją wiadomość.

2. Kierowco pamiętaj! Telefon może uratować ludzkie życie, ale poprzez nierozważne używanie go podczas jazdy może je również zabrać.

3. SMS-y poczekają, one nie zając - nie uciekają! Pamiętaj, że w domu na Ciebie dzieci czekają, więc jedź ostrożnie i rozważnie - potraktuj ten SMS poważnie!

4. Chcesz zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa ruchu drogowego? Korzystaj w czasie jazdy z zestawu głośnomówiącego!

5. Kierowco! Używając telefonu podczas jazdy, nie uważasz na inne pojazdy! Bezpieczeństwu ruchu zagrażasz, siebie, rodzinę i innych towarzyszy podróży narażasz!

6. Telefon dekoncentruje, a kierowanie wymaga skupienia. Nie ma takiej rozmowy, która by nie mogła poczekać!

7. Każdego człowieka życie jest ważne, więc kierowco używaj smartfona rozważnie. Najlepiej używaj go w trakcie postoju, a nie w drogowym, codziennym boju.

8. Korzystaj z telefonu rozważnie, bo konsekwencje braku rozsądku mogą przerwać nie tylko rozmowę, ale też plany, marzenia i drastycznie zmienić cel podróży.

9. Nie rozmawiaj przez telefon, kiedy autem kierujesz, bo przez własną nieuwagę wypadek spowodujesz.

10. Rozmawiasz przez telefon w czasie jazdy? Oznacza to, że nie uważasz na inne pojazdy! Zagrożenie na drodze powodujesz i złego wyboru dokonujesz!

11. Przesłanie odnośnie używania telefonów podczas jazdy tak się formułuje: gdy rozmawiasz prowadząc samochód, refleksu Ci brakuje!

12. Telefon wymaga uwagi. Wystarczy moment, w którym zabraknie jej na drodze i Twoja rodzina może być w trwodze. Korzystaj z telefonu mądrze.

13. Nic się nie stanie, gdy nie odczytasz tego SMS-a teraz. Dużo rzeczy się zawali, gdy przez swoją nieuwagę nie wrócisz do domu.

14. Nie rozmawiaj przez telefon w czasie jazdy autem, aby nie żałować. Życie to zbyt cenny dar, by je zmarnować.

15. Wolę usłyszeć "Kocham Cię" w domu, niż przez słuchawkę telefonu.

16. Tatusiu, nie przysparzaj nam dodatkowych stresów. Nie pisz w aucie SMS-ów.

17. Pamiętaj! Nie jesteś sam na drodze. Przez odwrócenie wzroku na 2 s przy 140 km/h pokonujesz kilkadziesiąt metrów, nie widząc co się dzieje na drodze!

18. Życie choć piękne, tak kruche jest. Wystarczy jeden błąd, by zgasić je! Jedź bezpiecznie, telefon może zaczekać.

19. Dzwonisz - tracisz głowę. Tracisz głowę - nie myślisz. Chcesz uchodzić za mądrego - nie rozmawiaj przez telefon w samochodzie bez zestawu słuchawkowego.

20. Kotku, nie wydzwaniaj do mnie w czasie jazdy, bo nie uważasz wtedy na inne pojazdy! Nagadamy się w domu do woli... aż Cię buźka zaboli Kocham Cię!

ZOBACZ TAKŻE:

Do celu za darmo | Najlepsze bezpłatne nawigacje samochodowe