Nowy VW Passat B8 | Skradziony z fabryki Volkswagena

Już dwa nowe Volkswageny Passaty zostały skradzione prosto z fabryki Volkswagena w Niemczech. Policja szuka jednego ze sprawców

Nowy Volkswagen Passat | Prezentacja modelu

Jeszcze go nie ma w salonach ani na ulicach, a już został skradziony. Mowa o nowym Passacie B8, który zniknął z niemieckiej fabryki w Emden (Dolna Saksonia). Policja poszukuje jednego lub kilku sprawców, który w odstępie kilku dni ukradł dwa nowiuteńkie Volkswageny Passaty prosto z terenu fabryki.

Ceny używanych Passatów

Niemiecka policja rozesłała zdjęcie złodzieja, którego sfotografował fotoradar. Śledczy liczą, że dobra jakość zdjęcia pomoże w ujęciu sprawcy. Złodziej ukradł Passata z głównego parkingu, na którym zaparkowane są wyprodukowane samochody. Wyjechał nim przez główną bramę. Na niej próbowało zatrzymać go dwóch strażników. Panowie z ochrony uratowali się przed większymi obrażeniami skokiem w bok.

To już drugi taki przypadek. Kilka dni wcześniej skradziony został w ten sam sposób inny egzemplarz Passata B8. Czarną, uszkodzoną limuzynę Volkswagena znaleziono trzy dni później w centrum Emden. Po aktualnym egzemplarzu póki co ani śladu.

ZOBACZ TAKŻE:

Przedsprzedaż Volkswagena Passata | Polskie ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.