Salon Los Angeles 2014 | Maybach powróci!

W 2012 roku zakończono produkcję Maybacha w wersjach 57 i 62. Plotkom na temat powrotu luksusowej marki w różnych odsłonach nie było końca. Teraz już wiadomo, Maybach powróci już na listopadowych targach w Los Angeles

Goodbye, Maybach

Pierwsze oficjalne informacje o powrocie Maybacha pojawiły się w trakcie amerykańskiej prezentacji Mercedesa S Coupe, kiedy to Gordon Wagener - szef designu Mercedesa powiedział, że są plany, które mają na celu przywrócenie tej legendarnej marki. Od tego czasu nie pojawiła się żadna konkretna informacja. Do dzisiaj.

Według informacji ponownie pochodzących od Wagenera wynika, że Maybach powróci już na zbliżających się targach w Los Angeles. Według amerykańskich mediów firma ze Stuttgartu planuje premierę ekskluzywnych limuzyn bazujących na modelu Klasy S pod nazwą Mercedes-Maybach.

Maybach - ogłoszenia

Bazą do jej stworzenia będzie przedłużona wersja dotychczasowej flagowej limuzyny, której długość zostanie zwiększona do ponad 5,5 metra. Pod maską znajdzie się prawdopodobnie nieco złagodzona jednostka V12 o pojemności 6 litrów, która w wersji o mocy 630 KM i momencie 1001 Nm montowana jest obecnie w modelu S65 AMG. W przyszłości gama Mercedes-Maybach może powiększyć się o ekskluzywnego SUV-a. Więcej dowiemy się już w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z zapomnianej bajki - Maybach

Więcej o: