Salon Los Angeles 2014 | Audi A9 Prologue | Nowa stylistyka

Na salonie samochodowym w Los Angeles, który rozpocznie się 19 listopada, Audi zaprezentuje koncept stanowiący nową erę w stylistyce marki

Salon Paryż 2014 | Audi TT Sportbaack concept

Najnowszy koncept jest dziełem nowego szefa stylistów i projektantów Audi, Marca Lichte, który w lutym 2014 stanął na czele Audi Design.

Koncepcyjny pojazd, który zostanie pokazany w Los Angeles, będzie oznaczać nowy początek dla zewnętrznej, jaki i wewnętrznej stylistyki niemieckiej marki, więc z zaciekawieniem czekamy na jego debiut. Zapowiadać będzie nie tylko zupełnie nowy model A9, ale i kierunek w jakim pójdzie limuzyna A8.

Koncept Audi A9 Prologue otrzymał cztery koła skrętne i napęd na obie osie. Ośmiocylindrowy silnik o pojemności czterech litrów pochodzi z modelu A8. W Prologue osiąga moc 605 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który dzięki funkcji Overboost można zwiększyć na czas 15 sekund do 750 Nm. Niemal dwutonowe coupe może przyspieszyć do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy.

Marc Lichte rozpoczął pracę w koncernie Volkswagen AG w 1996 roku. Na początku pracował jako projektant wyglądu zewnętrznego pojazdów, by w 2006 roku zostać szefem całego Studia Stylistyki Wewnętrznej. pracował nad wieloma modelami wdrożonymi do produkcji seryjnej, m.in. nad Golfem 5, 6 i 7, Passatem 6, 7 i 8, Touaregiem i nad Phaetonem.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A7 FL 3.0 V6 TDI | Pierwsza jazda | Mocarz pod krawatem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.