BMW X5 | Radość z okazji 15 lat produkcji

To już 15 lat odkąd na rynku pojawiło się BMW X5. Niemiecki producent nie pozwolił żeby takie wydarzenie przeszło bez echa

BMW X 5 po raz trzeci | Galeria

Dla BMW model X5 to "jedyna w swoim rodzaju historia wielkiego sukcesu", którą w 1999 roku  rozpoczęło wprowadzenie na rynek rywala dla Mercedesa ML. Jak się okazało była to świetna decyzja bo pierwsze X5 sprzedało się w ilości 620 000 egzemplarzy.

Taki wynik popchnął BMW w stronę rozbudowy gamy modelowej z serii X, która obecnie liczy aż pięć modeli (X1, X3, X4, X5 i X6). Niemcy sprzedali w sumie 3 300 000 aut z serii X, a co trzecie sprzedawane obecnie BMW to pojazd właśnie z tej linii.

Sprawdź ceny BMW X5 w Polsce

Patrząc na nowe X5 można odnieść wrażenie, że auto sporo urosło. Jednak to tylko zabieg stylistyczny wydłużający optycznie nadwozie. W rzeczywistości przybyło zaledwie 29 mm (4,89 m). Wewnątrz miejsca jest niemal tyle samo, co dotychczas, gdyż rozstaw osi pozostał bez zmian (2,93 m), szerokość wzrosła o 5 mm, a wysokość "skurczyła" o 14 mm. Bagażnik mieści 650 l bagażu, a po rozłożeniu siedzeń przestrzeń rośnie do 1 870 l. Mimo utrzymania wymiarów masę udało się obniżyć o około 90 kg.

W najbliższej przyszłości BMW zaprezentuje flagowy model z linii X, czyli ogromne i bardzo luksusowe BMW X7. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Nasz test nowej generacji BMW X5

Więcej o:
Copyright © Agora SA