Toyota | 9 milionów samochodów z Europy

W trakcie trwającego jeszcze salonu samochodowego w Paryżu, Toyota Motor Europe poinformowała, że europejska produkcja przekroczy w nadchodzącym tygodniu 9 milionów samochodów. Dziś już dwie trzecie pojazdów sprzedawanych przez firmę w Europie powstaje właśnie na Starym Kontynencie

Najcenniejsze marki samochodowe świata | Toyota numerem 1

Toyota rozpoczęła produkcję samochodów w Europie w 1971 roku, kiedy z zakładów Toyota Caetano Portugal S.A. wyjechała pierwsza europejska Corolla.

Toyota - sprawdź oferty specjalne

"Mogę z wielką przyjemnością stwierdzić, że osiągamy ten wynik w jak najlepszej kondycji jako firma. Mamy w Toyocie długą tradycję inwestowania w regionach, w których sprzedajemy nasze samochody. Co więcej, dzięki wysokiej konkurencyjności naszych europejskich oddziałów, w ostatnim czasie rozpoczęliśmy nawet eksport produkcji poza kontynent. Będziemy konsekwentnie inwestować na Starym Kontynencie i dalej rozwijać nasze europejskie fabryki, m.in. rozpoczynając w przyszłości produkcję napędu hybrydowego" - powiedział Didier Leroy, Prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

Obecnie, po 43 latach, firma posiada 9 zakładów produkcyjnych w 7 krajach europejskich, w których powstanie zainwestowała łącznie 9 miliardów Euro:

- Toyota Caetano Portugal S.A. rozpoczęła działalność w 1971 roku; obecnie w zakładach produkowany jest model dostawczy Dyna; - Toyota Motor Manufacturing United Kingdom rozpoczęła działalność w 1992 roku; obecnie w zakładach w Burnaston produkowane są modele Avensis (sedan i wagon), Auris hatchback (w tym Hybrid), Auris Touring Sports (w tym Hybrid), oraz w zakładach Deeside także benzynowe silniki 1.6 i 1.8 VVT-i; - Toyota Motor Manufacturing Turkey rozpoczęła działalność w 1994 roku; obecnie w zakładach produkowane są modele Corolla i Verso; - Toyota Motor Manufacturing France rozpoczęła działalność w 2001 roku; obecnie w zakładach produkowana jest trzecia generacja modelu Yaris (w tym Hybrid). Od 2013 roku cześć produkcji Yarisa jest przeznaczona na eksport, do krajów Ameryki Północnej; - Toyota Motor Manufacturing Poland rozpoczęła działalność w 2002 roku; obecnie w zakładach produkowane są silniki 1.0 VVT-i do modeli AYGO i Yaris, oraz manualne skrzynie biegów do modeli Auris, Avensis, Verso, Corolla i AYGO; - Toyota Motor Industries Poland rozpoczęła działalność w 2005 roku; obecnie w zakładach produkowane są silniki Diesla 2.0 D-4D i 2.2 D-4D do modeli Avensis, Auris, Verso i RAV4, oraz 1.4 D-4D do modeli Yaris, Auris i Corolla; - Toyota Peugeot Citroen Automobile Czech rozpoczęła działalność w 2005 roku jako wspólne przedsięwzięcie z koncernem PSA; obecnie w zakładach produkowana jest nowa Toyota AYGO; - Toyota Motor Russia rozpoczęła działalność w 2007 roku; obecnie w zakładach w Sankt Petersburgu produkowany jest model Camry.

W globalnej strukturze Toyoty, europejski oddział odpowiada za planowanie, projektowanie i wytwarzanie modeli z segmentów A, B i C. Toyota zatrudnia obecnie w europejskich zakładach 20 tys. pracowników, z uwzględnieniem sieci sprzedaży zatrudnienie wynosi 94 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Fuel Cell Sedan | Wodorowa Toyota już w 2015 r.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.