Nissan Note Nismo | Rodzinne emocje

Note Nismo wygląda bojowo, jednak ujawnione przez Nissana dane potwierdzają, że tuning mechaniczny nie nadąża w tym przypadku za optycznym

Nissan GT-R Nismo

Gama modelowa drogowych pojazdów Nismo składa się obecnie z następujących modeli: March (w Japonii), Juke, 370Z i GT-R. Już niedługo do tej listy zostanie dodany kolejny element - Note Nismo. Powiększenie portfolio zbiega się z trzydziestą rocznicą powstania sportowej marki Nissana.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Nissany

Do wyboru będą dwie wersje: standardowy Note Nismo lub jeszcze bardziej sportowy Note Nismo S (m.in. mocniejszy silnik z ręczną skrzynią biegów). Pierwszy będzie napędzany znanym trzycylindrowym silnikiem 1.2 DIG-T o nieujawnionej jeszcze mocy współpracującym ze bezstopniową skrzynią Xtronic CVT. Mocniejsze Nismo S otrzyma czterocylindrowy silnik 1.6 osiągający moc 140 KM i ręczną skrzynie o pięciu przełożeniach. Oprócz mocniejszego napędu Note Nismo S otrzyma m.in. komplet hamulców tarczowych, czy sportowy układ wydechowy.

Na obecną chwilę pozostaje nam tylko oglądać sportowe wcielenie Note'a na zdjęciach, które wyróżnia się wieloma smaczkami. Trzeba przyznać, że auto wygląda bojowo. Sportowy charakter odnajdziemy również we wnętrzu, które w zależności od wersji będzie można wyposażyć w jeden z trzech rodzajów foteli (patrz galeria zdjęć).

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan 370Z NISMO | Nowa odsłona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.