Volkswagen wyprodukował 200 milionów samochodów

Podczas salonu samochodowego w Paryżu Volkswagen świętuje wyprodukowanie 200 milionów pojazdów. Niemiecki koncern jest jednym z niewielu producentów samochodów na świecie, który przekroczył tę imponującą granicę

Salon Paryż 2014 | Volkswagen XL Sport z silnikiem Ducati

Koncern Volkswagen w ciągu kilkunastu lat podwoił liczbę wyprodukowanych pojazdów. W 1999 roku jubileuszowym New Beetle koncern świętował przekroczenie granicy 100 milionów. Obecnie klienci mogą wybierać pojazdy z bardzo szerokiej oferty, od jednośladu po supersportowy samochód, od małego up! po ciągnik siodłowy. Produkcja odbywa się w 106 fabrykach zlokalizowanych w 27 krajach.

W skład Grupy Volkswagena wchodzą następujące marki: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Samochody Użytkowe, Scania i MAN.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Volkswageny

"Jesteśmy dumni z wielkości naszej produkcji. Ta robiąca wrażenie liczba jest dowodem zaufania klientów do naszego koncernu. Dla Volkswagena sukces i odpowiedzialność są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dlatego chętnie wspieramy Catherine Deneuve i jej fundację Cinema for Peace" - powiedział Winterkorn.

Volkswagen wsparł działalność Cinema for Peace Foundation darowizną w wysokości 200 000 euro. Fundacja działa na rzecz pokoju na świecie i obrony praw człowieka poprzez wspieranie i propagowanie filmów poruszających te zagadnienia oraz angażuje się w liczne akcje humanitarne.

ZOBACZ TAKŻE:

42 miliony Volkswagenów z Wolfsburga

Więcej o: