Skoda Fabia Combi | Polskie ceny

Największa przestrzeń ładunkowa w swojej klasie to ogromny atut Fabii z nadwoziem typu kombi. Za najtańszą wersję trzeba zapłacić 43 880 zł

Krótka historia z sukcesami

Mimo zachowania bardzo podobnych wymiarów względem poprzednika (dł.: +10 mm) nowa Fabia Combi oferuje większe wnętrze. Rozstaw osi jest o 19 mm dłuższy, co z pewnością powinno odbić się na większej przestrzeni na nogi pasażerów. Ważniejszy wydaje się bagażnik, do którego możemy zmieścić 50 litrów dodatkowego bagażu. Jego pojemność wynosi teraz 530 litrów, a po złożeniu oparcia tylnej kanapy rośnie do 1395 litrów. Niestety dzięki niższemu nadwoziu jest to o 65 litrów mniej, niż u poprzednika.

Do większego kufra łatwiej teraz zapakować bagaże. Dolna krawędź załadunku obniżyła się o 48 mm i wynosi teraz 611 mm. Łatwiej też będzie załadować szerokie przedmioty, gdyż szerokość auta zwiększyła się aż o 90 mm.

Podstawowy silnik Fabii Combi to trzycylindrowy 1.0 MPI o mocy 75 KM. W specyfikacji Active jego cena wynosi 43 880 zł. Zawiera ona pełen pakiet elementów podnoszących bezpieczeństwo: systemy ABS i ESP z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS i hamulcem antykolizyjnym (Multicollision Brake), poduszki bezpieczeństwa czołowe i boczne dla kierowcy i pasażera, kurtyny powietrzne i uchwyty ISOFIX na zewnętrznych miejscach tylnej kanapy, fotel kierowcy z regulacją wysokości, centralny zamek oraz elektrycznie sterowane przednie szyby i lusterka boczne. Klimatyzacja manualna oferowana jest w tej wersji w specjalnej cenie 700 zł.

1.0 MPI 75 KM - 43 880 zł, 1.2 TSI 90 KM - 46 380 zł, 1.2 TSI 110 KM - 48 380 zł, 1.2 TSI 110 KM DSG - 53 380 zł.

Szczególnie atrakcyjna jest optymalnie wyposażona wersja Ambition (dopłata do Style wynosi 3 300 zł), która w standardzie oferuje m.in. manualną klimatyzację, komputer pokładowy, zdalnie sterowany centralny zamek, nowoczesne radio SWING z dotykowym, kolorowym ekranem i reflektory przeciwmgielne.

Używana Skoda Fabia - zobacz ogłoszenia

Najwyżej w gamie znajduje się odmiana Style (dopłata do Ambition wynosi 5 950 zł), która standardowo wyposażona jest m.in w skórzaną kierownicę, obręcze ze stopów lekkich w rozmiarze 15 cali, reflektory projektorowe ze światłami do jazdy dziennej LED, system bezkluczykowego uruchamiania i wyłączania silnika EASY START, fotel pasażera z regulacją wysokości, a także czujniki parkowania z tyłu.

SPRAWDŹ TAKŻE:

Nowa Skoda Fabia | Polskie ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.