Salon Paryż 2014 | Venturi America

Venturi znany jest z produkcji krótkich serii samochodów sportowych. Tym razem francuski producent postawił na buggy

Seat Ibiza Cupster | Fun car

Venturi America to oryginalny prototyp. Z przodu można co prawda odnaleźć podobieństwo do seryjnych i koncepcyjnych modeli Renault, a z tyłu inspirację czerpaną od Alfy Romeo 4C, ale takiego auta próżno szukać na rynku. America bowiem to mocne, elektryczne buggy zaprzeczające idei auta plażowego.

Do jazdy poza nadmorskimi bulwarami przydatny będzie spory prześwit wynoszący 280 mm. Pomocny w trudnych sytuacjach może też być potężny silnik elektryczny generujący 400 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego dostępnego już na starcie. Na sypkim podłożu trzeba więc bardzo delikatnie obchodzić się z "gazem". Na utwardzonym podłożu pozwala to na osiągnięcie setki w 4,5 sekundy, 200 km/h może pojawić się po 14 sekundach od startu.

Renault Kangoo - Ogłoszenia

Niezbyt pasujące do buggy są 20-calowe koła ze sportowymi oponami. Nieco radości może też odebrać spora masa własna wynosząca aż 1525 kg. Jednak najmniej ciekawa jest cena skalkulowana na 370 tys. euro. Pocieszeniem może być fakt, że Venturi zamierza wyprodukować jedynie 25 sztuk modelu America.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2014 | Wszystkie premiery

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.