Vilner Stormtrooper | Gwiezdne Wojny po bułgarsku

Stormtrooper to odważna, ale i udana interpretacja BMW M6 dokonana przez Vilnera. Do pełni szczęścia brakuje tylko miecza świetlnego na liście opcji

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach

Pracownicy Vilnera mają sporo ciekawych pomysłów i co ważne potrafią je dobrze sprzedać. Aby pochwalić się swoim najnowszym dziełem nadali mu nazwę Stormtrooper odwołując się do charakterystycznych żołnierzy ze znanego filmu George'a Lucasa.

Sam samochód także jest zdecydowanie inny od wszystkiego, co można dziś zobaczyć na ulicy. Za bazę posłużyło BMW M6 Cabrio, choć ciężko to stwierdzić patrząc na Stormtroopera od przodu. Jedynym tropem jest spłaszczona atrapa chłodnicy, która jednak zachowała formę nerek. Od tyło dużo łatwiej zidentyfikować auto, bowiem lampy i doskonale widoczny znaczek od razu pozwalają zorientować się z czym mamy do czynienia.

Wszystkie elementy nadwozia zaprojektowane od nowa przez Vilnera zostały wykonane ręcznie, włącznie z ogromnymi czarnymi skrzelami na przednich błotnikach. Nadwozie pomalowano białym perłowym lakierem uzupełnionym czarnymi elementami dekoracyjnymi. W tej samej tonacji utrzymano 20-calowe koła.

Wnętrze to specialite de la maison Vilnera. Tapicerka została zaprojektowana od nowa. Wykonano ją z brązowej skóry z białymi przeszyciami, szarych wstawek materiałowych i karbonowych listew. Być może niezbyt gustowne zestawienie kolorów, ale bądźmy wyrozumiali, zamawiającym był obywatel Austrii.

BMW M6 już od... - Ogłoszenia

Vilner zaufał BMW uznając że M6 Cabrio nie potrzebuje żadnych modyfikacji mechanicznych. Pod długą maską pracuje więc niezmiennie V10 5.0 o mocy 507 KM i momencie 520 Nm.

Każdy samochód opuszczający garaże Vilnera to egzemplarz budowany na specjalne zamówienie. Jeśli podoba Wam się Stormtrooper nie załamujcie rąk. Bułgarski tuner dopuszcza możliwość zbudowania do 10 sztuk wg tego projektu.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2014 | Ferrari 458 Speciale A | A jak Aperta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.