Cadillac ATS Coupe | Powrót do Europy

Po kilku latach przerwy Cadillac wraca na europejski rynek. W Niemczech samochody będą dostępne już od października tego roku

Wideo | BMW M4 | Co zrobić by wyglądało lepiej

Pierwszym modelem jaki trafi na Stary Kontynent będzie ATS Coupe. Jego bezpośrednią konkurencją są BMW serii 4, Audi A5, czy Mercedes Klasy C coupe. Czego można spodziewać się po europejskiej specyfikacji małego Cadillaca?

Pod względem konstrukcyjnym Cadillac ATS Coupe bazuje na limuzynie. Rozstaw osi pozostał identyczny (2776 mm), więc i ilość miejsca w środku powinna być niemal identyczna. ATS Coupe oferowany będzie na początku z mniejszą jednostką: R4 2.0 Turbo osiągające 272 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu. 90% momentu dostępne jest w zakresie 2100-3000 obr./min., a maksymalna wartość w przedziale 3000-4600 obr./min. Napęd na tylne koła przekazuje sześciobiegowa skrzynia automatyczna. Przyspieszenie ważącego 1602 kg auta od 0 do 100 km/h może zająć zaledwie 5,8 s.

Tu znajdziesz używanego Cadillaca

ATS Coupe będzie standardowo wyposażony w biksenonowe reflektory adaptacyjne, światła LED do jazdy dziennej, czy tylne lampy LED. W środku znajdziemy m.in. system multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem, kolorowy wyświetlacz HUD, bezprzewodową ładowarkę, czy system nagłośnieniowy Bose. O bezpieczeństwo zadbają m.in. systemy utrzymania pasa ruchu, ostrzeżenia o możliwości najechania na poprzedzający pojazd, czy system odczytywania znaków drogowych. Warto też zwrócić uwagę na nowy znaczek firmowy pozbawiony charakterystycznego wieńca.

Ceny na rynku niemieckim jeszcze nie zostały ogłoszone. W Stanach Zjednoczonych podstawowa wersja kosztuje niecałe 39 tys. dolarów. Można zatem oczekiwać podobnej liczby euro. Nie jest też jeszcze znana data powrotu Cadillaca do Polski. Wiemy jednak, że oprócz modelu ATS Coupe w salonach będzie dostępny Cadillac Escalade.

ZOBACZ TAKŻE:

2015 Cadillac CTS | Nowa twarz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.