Salon Paryż 2014 | Ferrari 458 Speciale A | A jak Aperta

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Oto Ferrari 458 Speciale w wersji bez dachu. Otrzymało przydomek Aperta, czyli z włoskiego otwarte

Ferrari 250 GTO | Najdroższy samochód sprzedany na aukcji

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany na salonie samochodowym w Paryżu, ale już teraz wiemy na jego temat bardzo dużo. Będzie to najmocniejsze Ferrari bez dachu w historii firmy. Limitowane do 499 sztuk 458 Speciale A wyposażono w ten sam silnik, który napędza wersję coupe, czyli 4,5-litrowe V8 o mocy 605 KM i 540 Nm momentu obrotowego.

Sprawdź ceny Ferrari w Polsce

Dzięki zastosowaniu aluminiowej konstrukcji składanego dachu, masa samochodu wzrosła jedynie o 50 kg. Czas w jakim można go rozłożyć lub zamknąć to jedynie 14 sekund. Ważące 1340 kg Ferrari rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy, a 200 km/h pojawi się na liczniku po 9,5 s. (0,4 sekundy później niż w przypadku 458 Speciale). Maksymalnie będzie można rozpędzić się do 325 km/h.

Ferrari w Warszawie | Dwa salony w Polsce

Według inżynierów Ferrari, Aperta jest najbardziej wydajnym aerodynamicznie kabrioletem w historii aut z Maranello. Wersja prezentacyjna została polakierowana żółtym lakierem, który klasycznie dla usportowionych wersji jak Scuderia czy Speciale otrzymał przechodzące przez środek paski. W tym przypadku są one w kolorze Blue Nart i Bianco Avus. Aperta wyróżnia się również pięcioramiennymi felgami o nazwie Grigio Corsa.

ZOBACZ TAKŻE:

Shell | Od handlu muszlami po związek z Ferrari

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.