42 miliony Volkswagenów z Wolfsburga

Zakład Volkswagena w Wolfsburgu pobił kolejny rekord, 22 września z taśmy produkcyjnej zjechał 42-milionowy samochód. Jest nim nowy Golf GTE

Przedsprzedaż Volkswagena Passata | Polskie ceny

Obecnie w Wolfsburgu produkowane są modele Golf, Golf Sportsvan, e-Golf oraz Touran i Tiguan. Zdolności produkcyjne fabryki wynoszą ponad 3800 samochodów dziennie.

Po dziesięciu latach seryjnej produkcji, w 1955 roku w Wolfsburgu świętowano opuszczenie taśmy produkcyjnej przez milionowego Garbusa. Do 1974 roku wyprodukowano tutaj łącznie 11.916.519 Garbusów. W 1974 roku w Wolfsburgu rozpoczęła się także produkcja Golfa. Milionowy Golf opuścił zakład już w 1976 roku, w 1988 roku produkcja przekroczyła dziesięć milionów egzemplarzy.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Volkswageny

W latach 90-tych Wolfsburg rozszerzył paletę produktów między innymi o modele Polo i Lupo. Uroczystość z okazji wyprodukowania 25 milionów Golfów odbyła się w 2007 roku, 30-milionowy Golf był gotowy w 2013 roku. Łącznie zakład w Wolfsburgu produkował ponad 20 różnych modeli samochodów, w tym Passata, Audi 50, Audi 80, Audi 100, Jettę, Borę, Golfa Varianta i Seata Arosa.

"Mamy dzisiaj 42 miliony powodów, aby być dumnym z naszej pracy. Jubileuszem tym zakład w Wolfsburgu wyznacza nowe standardy w dziedzinie efektywnej produkcji" - oświadczył Dyrektor zakładu Jens Herrmann. "Podziękowania należą się przede wszystkim naszym pracownikom, którzy swoim wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem umożliwili ten sukces" - dodał Herrmann.

Członkowie Rady Zakładowej Andreas Heim i Jürgen Hildebrandt stwierdzili: "Ta nadzwyczaj duża liczba 42 milionów samochodów świadczy, że koleżanki i koledzy od pokoleń z dużym zaangażowaniem i kompetencją budują w Wolfsburgu samochody. To właśnie wyróżnia nasz zakład spośród innych fabryk."

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTE | Ten trzeci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.