Salon Paryż 2014 | Nowe Renault Espace | Popularny miks

O tym, że piąta generacja modelu Espace będzie crossoverem wiedzieliśmy już od roku. Teraz poznaliśmy już wszystkie szczegóły

Kamienie milowe Renault

Seryjne Renault Espace jest bardzo podobne do konceptu Initiale Paris, zaprezentowanego w 2013 roku na targach we Frankfurcie nad Menem. Poprzedni generacje modelu były pełnoprawnymi minivanami. Piąta stanowi poważną zmianę, podążając za modą na auta podwyższone, stała się crossoverem.

Nowy Espace przykuwa wzrok bardzo nowoczesnymi liniami nadwozia, które skrywają przestronne i dobrze doświetlone naturalnym światłem wnętrze. Renault chwali się, że łącząc koncepcję minivana i crossovera nadało nowemu Espace wyjątkowy styl.

Z przodu wzrok przykuwa duże logo Renault i reflektory, które standardowo będą wyposażone w technologię Full LED. Do jazdy dziennej posłużą również LED-owe światła ułożone asymetrycznie w kształt litery C.

Auto będzie mogło być wyposażone w felgi w rozmiarze od 17 do 20 cali, które mają podkreślić dodatkowo zaznaczone linie nadkoli. Tył Renault Espace przyciąga uwagę dużymi światłami. Ich listwy świetlne o wyrazistym, zapadającym w pamięć układzie emitują charakterystyczną, cienką smugę światła.

Aby światło słoneczne mogło łatwiej wpadać do wnętrza, nowy Espace został w standardzie wyposażony w panoramiczną przednią szybę o powierzchni 2,8 m2, która nad przednimi siedzeniami przechodzi w stały szklany dach. Otwierany panoramiczny dach będzie dostępny w opcji.

Renault Espace - ogłoszenia używanych

We wnętrzu pojawiła się deska rozdzielcza zaprojektowana w taki sposób, że sprawia wrażenie unoszącej się w powietrzu. Znajdzie się na niej m.in. lewarek zmiany biegów automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów EDC oraz przycisk sterowania systemem multimedialnym Multi-Sense. Espace będzie można wyposażyć także w wyświetlacz typu head-up.

Wrażenie dużej przestrzeni w środku potęguje długość kabiny. Zapewnia to wszystkim użytkownikom dużą swobodę ruchów, a zwłaszcza pasażerom z drugiego rzędu. Wnętrze posiada także liczne schowki, których pojemność w sumie wynosi prawie 30 litrów. Bagażnik wersji 5-osobowej ma pojemność 660 litrów (mierzoną do rolety), co jest pokaźną wielkością w segmencie crossoverów.

W nowym Renault Espace wszystkie drzwi i klapa bagażnika działają w trybie hands free. Pomysłowy system otwierania i zamykania tylnej klapy jest uruchamiany naciśnięciem stopą na dźwignię pod zderzakiem. System umożliwia regulację kąta otwarcia klapy, co stanowi praktyczne rozwiązanie w przypadku ograniczonej wysokości pomieszczenia (np. na podziemnym parkingu).

Nowe Renault Espace ma znacznie obniżoną masę, nawet o 250 kg mniejszą w porównaniu do Grand Espace'a IV. Na obniżenie masy o 13% w równym stopniu wpłynęło nadwozie, platforma CMF, układ przeniesienia napędu oraz wyposażenie (w tym siedzenia).

W palecie silników znalazły się trzy turbodoładowane silniki o tej samej pojemności 1,6 litra:

- Energy dCi 160 EDC z technologią Twin Turbo i automatyczną skrzynią biegów: 160 KM i 380 Nm momentu obrotowego, dostępnego już od 1 750 obr./min.,

- Energy dCi 130: 130 KM i 320 Nm momentu obrotowego, dostępnego już od 1 750 obr./min.,

- Energy TCe 200 EDC: 200 KM i 260 Nm momentu obrotowego, dostępnego już od 2 500 obr./min.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Espace | 30 lat pierwszego vana z Europy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.