Hanower 2014 | Fiat Doblo po liftingu

Podczas targów samochodów użytkowych w Hanowerze Fiat zaprezentował zmodernizowany model Doblo. Samochód trafi do sprzedaży na początku 2015 roku

Fiat Doblo 1.6 Multijet - test | Za kierownicą

Co się zmieniło? Najbardziej przód pojazdu. W tej części znajdziemy nową maskę silnika, inny zderzak, nowe reflektory oraz większą kratę osłony chłodnicy. Z tyłu delikatnemu retuszowi poddano lampy zespolone. Dużo zmian zaszło we wnętrzu. Nowe są m.in. zegary i kierownica. Delikatnie przeprojektowano również deskę rozdzielczą, w jej górną część wbudowano 5-calowy ekran systemu Uconncect (opcja).

Używany Fiat Doblo - ogłoszenia sprzedaży

Gama Fiata Doblo nadal będzie składać się z czterech wersji nadwozia (Cargo, Kombi, kabina ze skrzynią i platforma do zabudowy), dwóch wariantów wysokości i dwóch długości rozstawu osi. W sumie jest około 200 różnych typów nadwozia i ponad 1000 możliwych wersji i rozwiązań, od furgonów po szybkie środki transportu, od wersji zabudowanych przeznaczonych do konkretnych celów po pojazdy specjalistyczne.

Samochód będzie oferowany z następującymi silnikami. Do wyboru będzie aż sześć wariantów wysokoprężnych w postaci jednostki 1.3 MultiJet II o mocy 75 i 90 KM, 1.6 Multijet II o mocy 100 i 105 KM oraz 2.0 Multijet II o mocy 135 KM. Dostępne będą też dwa silniki benzynowe: 1.4/95 KM i 1.4 TurboJet o mocy 120 KM (oferowany również w wersji z podwójnym zasilaniem benzyna/metan.

Doblo, tak jak Ducato, jest autem globalnym, sprzedawanym w ponad 80 krajach świata. W Ameryce Północnej sprzedawany jest jako Promaster City pod marką RAM. W Polsce nowy dostawczak Fiata pojawi się w lutym przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Ducato | Pierwsza jazda | Potęga doświadczenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.