Wygraj co-drive z Kenem Blockiem na październikowym rajdzie Hiszpanii

Czegoś takiego jeszcze nie było! Zwycięzca konkursu ?Przesuń granice z Castrol EDGE? poleci na październikowy Rajd Hiszpanii, gdzie wozić go będzie legendarny Ken Block w swoim 650-konnym Fordzie Fiesta ST RX 43

Ken Block Gymkhana 6

To jest idealny konkursu dla miłośników sportów motorowych. Do tej pory internauci mogli wygrać przejażdżki na prawym fotelu z zawodnikami wspieranymi przez Castrol EDGE w Polsce. Tym razem zwycięzca poleci na październikowy Rajd Hiszpanii, gdzie wozić go będzie legendarny Ken Block w swoim 650-konnym Fordzie Fiesta ST RX 43.

Oprócz olejów Castrol EDGE Titanium FST, we wcześniejszych etapach konkursu nagrodami były przejazdy na fotelu pasażera z polskimi drifterami, rajdowcem, rekordzistą Polski na 1/4 mili oraz jednym z kierowców serii wyścigowej Volkswagen Castrol Cup. Wszystkich ich łączy to, że jeżdżą w barwach Castrol EDGE.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

W finałowej rundzie na szczęśliwca czeka prawy fotel w samochodzie Kena Blocka oraz spotkanie z tym niesamowitym kierowcą. By wziąć udział w finale, trzeba prawidłowo odpowiedzieć na pytania w trzech wcześniejsze etapach konkursu. Następnie należy rozwiązać quiz o Kenie Blocku oraz odpowiedzieć na pytanie, które zadał osobiście

Zobacz wideo

Więcej szczegółów można znaleźć na tej stronie

Ken Block swoją karierę zaczął od deskorolki, a w 1994 roku wraz z Damonem Wayem założył firmę DC Shoes. 10 lat później przejął ją Quiksilver, a Ken mógł zająć się realizacją marzeń. W 2011 roku wystartował w kilku rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Oczywiście Fordem Fiestą, której jest wierny do dziś. Specjalnie przygotowanym autem (to dzieło firmy M-Sport, która dostarcza samochody wielu kierowcom rajdowym, w Polsce korzysta z jej usług m.in. Maciej Oleksowicz) wymyśla i dopracowuje do perfekcji swoje pokazy, zwane Gymkhana. W odróżnieniu od rajdowych wersji Fiesty, samochód Blocka ma moc ok. 650 KM i jest zgodny z regulaminem serii Global Rallycross Championship. Gdy dodamy do tego trzy aktywne mechanizmy różnicowe, którymi można sterować z fotela kierowcy, otrzymamy przepis na idealne auto do szalonych pokazów Kena Blocka.

Na początku 2014 roku Ken Block wraz z Augusto Farfusem, Mikiem Rockenfellerem i Adrianem Zauggiem wziął udział w niezwykłej próbie człowieka, maszyny i oleju Castrol EDGE - Titanium Strong Blackout. Kierowcy współpracowali ze sobą w całkowitych ciemnościach na torze wytyczonym przez promienie świetlne. Choć było to dla nich cos zupełnie nowego, spisali się znakomicie. Film dokumentujący to wydarzenie obejrzało ponad 8 milionów internautów na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Gymkhana 5 - Ken Block znów szaleje | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.