Salon Paryż 2014 | Audi TT i TTS Roadster

Chociaż letni sezon dobiegł już końca w większości krajów Europy, Audi zdecydowało się nie czekać do wiosny z premierą TT ze zdejmowanym dachem. Dwumiejscowy kabriolet zostanie zaprezentowany w Paryżu

Z czego rezygnujemy? Z tylnych foteli. Co zyskujemy? Możliwość jazdy z niebem nad głowami. Audi TT Roadster to ciekawa propozycja przygotowana na... kolejny sezon.

Nowe Audi TT na polskim rynku

Mierzy 4,177 m długości, 1,832 m szerokości i 1,355 m wysokości, jest więc minimalnie krótszy (-21 mm), węższy (-10 mm) i niższy (-3 mm) od poprzednika. Jedynym istotnym dla przestronności wymiarem, jaki uległ zwiększeniu jest rozstaw osi (+37 mm), do 2,505 m. Bagażnik mieści 280 litrów bagażu (coupe: 305 l).

W konstrukcji dachu wykorzystano stopy magnezu, aluminium i komponenty z tworzyw sztucznych. Ważący 39 kg składany dach w stosunku do poprzednika waży 3 kg mniej. Można go złożyć lub rozłożyć w 10 sekund, stojąc lub jadąc z prędkością do 50 km/h.

Do napędu może być użyty jeden z trzech silników do wyboru. Podstawowa jednostka 2.0 TFSI, znana jest już z modelu TT Coupe, osiąga 230 KM mocy i 370 Nm momentu. Współpracuje standardowo ze skrzynią ręczną o sześciu przełożeniach, za dopłatą można zamówić dwusprzęgłową skrzynię S-Tronic o sześciu przełożeniach. Klient może też wybrać napęd: przedni lub Quattro.

Audi TT - ogłoszenia aut używanych

Kolejna jednostka to także 2.0 TFSI, ale o mocy 310 KM i momencie 380 Nm. Montowana będzie w wersji TTS. Tu także do wyboru są dwie skrzynie biegów, ale napęd zawsze trafia na obie osie. Ostatnia opcja to silnik wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 184 KM i momencie 380 Nm. Ta jednostka nie daje żadnej opcji wyboru napędu. Skrzynia może być tylko ręczna, a napęd zawsze trafia tylko na przednią oś.

Audi TT Roadster oficjalnie zadebiutuje w Paryżu, po czym trafi do salonów sprzedaży. Ceny w Niemczech zaczynać się będą od 37 900 euro za 230-konną wersję. Audi TTS będzie dostępny w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi TT | Poznaj jego wnętrze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.