Salon Paryż 2014 | Peugeot Quartz Concept

Peugeot przygotował prototyp crossovera, który może zwiastować następcę modelu 3008. Hybrydowy napęd o mocy 500 KM do produkcji nie trafi

Quartz mierzy 4,5 m długości i został zbudowany ma modułowej platformie EMP2 zastosowanej w modelu 308. Uwagę przyciągają ogromne koła o średnicy 23 cali i uniesione nadwozie sugerujące, że mamy do czynienia z crossoverem.

Kto powiedział, że Peugeot nie umie robić aut terenowych? 2008 DKR | Wideo

Wnętrze zaprojektowano w typowym dla Peugeota stylu. Mała, ścięta u dołu i na górze kierownica i zespół instrumentów widoczny ponad nią to typowe zabiegi znane z 208-ki i 308-ki. Cztery fotele mają sterowanie zlokalizowane w okolicach kolan każdego pasażera, kierowca ma też pod ręką system i-Cocpit z dotykowym gładzikiem. W aucie nie zabrakło świateł LED, czy szklanego dachu.

Napęd jest tak samo kosmiczny, jak projekt nadwozia. Pod maską wg Peugeota znajduje się układ hybrydowy łączący zalety najmocniejszego w koncernie silnika 1.6 THP o mocy 270 KM z dwoma motorami elektrycznymi, po jednym na każdą oś, rozwijającymi po 115 KM. Łączna moc układu to 500 KM.

Peugeot 308 - Ogłoszenia

Malejący na rynku europejskim popyt na minivany i rosnące zainteresowanie crossoverami może sprawić, że następca modelu 3008 utraci swój typowo rodzinny charakter. Na taki zabieg zdecydowało się już Renault, które swojego Espace'a zamierza "uterenowić".

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Initiale Paris - zapwiedź kolejnego Espace'a

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.