Land Rover Evoque SW1 | Inspirowany Brytanią

Ladies and gentlemen, oto Range Rovera Evoque inspirowany Wielką Brytanią

Pierwszy Range Rover na sprzedaż

Nosi nazwę SW1, co jednoznacznie kojarzy się z kodem pocztowym części Londynu. W informacji prasowej nie ma na ten temat słowa, ale data prezentacji tej wersji limitowanej z pewnością także nie jest przypadkowa. Zaprezentowano ją tuż po tym, jak (choć jeszcze nieoficjalnie) poznano wyniki referendum niepodległościowego w Szkocji.

Sam samochód przyozdobiono w motyw odwołujący się do flagi Wielkiej Brytanii, ale noszący ślady opon. Znajdziemy go na spoilerze nad tylną szybą i na lusterkach bocznych. Nie da się więc nie zauważyć, że mamy do czynienia z brytyjskim autem. Wspaniały wyraz... angielskiego humoru.

Oferowany w czterech kolorach nadwozia z białym dachem Evoque SW1 bazuje na wersji Dynamic. Jego zewnętrznym wyróżnikiem są 20-calowe koła. W środku znajdziemy skórzaną tapicerkę z kontrastującymi szwami i czerwonymi akcentami wykończenia. Gałka dźwigni zmiany biegów też jest obdarzona motywem Union Jack . Nowością w modelu Evoque jest kolorowy wielofunkcyjny wyświetlacz przezierny (HUD) podający przydatne informacje na przedniej szybie. Od strony mechanicznej nic się nie zmieniło.

Range Rover Evoque już za... - Ogłoszenia

Land Rover Evoque SW1 zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Paryżu, po czym trafi do sprzedaży na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Sport SVR | Takiego jeszcze nie było

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.