Salon Paryż 2014 | Opel Adam S | Poskromić masę

Podczas jesiennego salonu samochodowego w Paryżu Opel pokaże najmocniejszą dotąd wersję modelu Adam o oznaczeniu S

Opel Adam Rocks | Ceny

Najmocniejszy silnik stosowany dotąd w Oplu Adamie, 1.0 Ecotec generuje 115 KM. Wydaje się wartością wystarczającą, ale ze względu na masę własną wynoszącą 1186 kg (Fiat 500 jest o ponad 100 kg lżejszy) zapewnia autu przyspieszenie 0-100 km/h w 9,9 s. Bardziej wymagający kierowcy planujący zakup Adama powinni jednak spać spokojnie. Już niedługo w salonach pojawi się wersja S.

Używany Opel Corsa - sprawdź ogłoszenia

Opel Adam S napędzany jest silnikiem 1.4 Ecotec i dzięki doładowaniu osiąga 150 KM mocy i 220 Nm momentu obrotowego. Będzie on współpracował ze skrzynią ręczną o sześciu przełożeniach. Taki zestaw będzie w stanie rozpędzić małego "modnisia" do setki w 8,5 sekundy. S będzie pierwszą wersją Adama, która będzie w stanie przekroczyć prędkość 200 km/h. Wszystko przy średnim zużyciu na poziomie 6,5 l/100 km.

Po czym poznamy Adama S? Znaki szczególne to spoiler nad tylną klapą, czerwone zaciski hamulców widoczne pod 18-calowymi obręczami, bardziej "sportowe" zderzaki, a w środku kubełkowe fotele. Jeśli nie mamy oka do detali, na szybie zachodzącej na słupek C widnieje dumny napis "Adam S".

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL - Pierwsza jazda | Lepiej i taniej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.