Salon Paryż 2014 | Bentley Mulsanne Speed | Bo liczy się prędkość

Bentley zaprezentuje na salonie samochodowym w Paryżu swoją najbardziej luksusową limuzynę w wersji Speed

Bentley zaczyna odliczanie do premiery SUV-a

Żeby Mulsanne zasługiwał na oznaczenie Speed 6,75 litrowy silnik V8 wspomagany dwiema turbinami został zmodyfikowany. Dzięki temu moc wzrosła z 512 do 537 KM, a maksymalny moment obrotowy z 1020 do 1100 Nm. Do tego zawieszenie i wspomaganie układu kierownicy otrzymały dodatkowy, sportowy program, a ośmiobiegowy automat został dostosowany do wyższego momentu obrotowego.

Używany Bentley - ceny w Polsce

Wszystkie te zabiegi mają na celu dodania do luksusu odrobiny sportu. Nie wiemy jak w jeździe, ale w osiągach przekłada się to na pewno. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 305 km/h. Przy tym wszystkim obiecane przez Bentleya zmniejszenie o 13 % zużycia paliwa wydaje się być mało prawdopodobne.

Na zewnątrz Speed wyróżnia się ciemnym grilem, niewielkimi wlotami powietrza w dolnej części przednich nadkoli i przyciemnionymi elementami w przednich i tylnych światłach. Specjalnie dla tego modelu zarezerwowano nowy wzór 21 calowych, kutych felg. Sportową wersję Mulsanne można zamówić dodatkowo w czterech nowych kolorach. Do klientów nowy model trafi zimą 2014 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepsze angielskie samochody

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.