Skoda kończy lato jako lider sprzedaży w Polsce

Skoda przekroczyła w sierpniu barierę 30 000 rejestracji nowych samochodów osobowych w tym roku, poprawiając zeszłoroczny wynik o 30%

Skoda świętuje nadejście nowej Fabii

Skoda nieprzerwanie już od pięciu lat jest liderem rejestracji samochodów osobowych w naszym kraju, systematycznie zwiększając swoją przewagę nad konkurencją. Imponujący wynik 30 000 zarejestrowanych samochodów nowych w 2014 roku, marka Skoda przekroczyła już w sierpniu, po niecałych 2/3 roku. Pierwsze osiem miesięcy Skoda zamknęła z wynikiem 30 234 rejestracji, co jest rezultatem blisko o 1/3 lepszym od tego, osiągniętego w zeszłym roku.

Udział Skody w całym polskim rynku samochodów nowych został zwiększony do 13,75%, co świadczy już o przekonującej przewadze marki nad konkurencją - Skoda jest jedyną marką na polskim rynku z udziałem powyżej 10%.

Pasmo sukcesów marki opiera się przede wszystkim na ciągłym zainteresowaniu Polaków modelami Fabia i Octavia - stale zajmują one dwie czołowe lokaty w zestawieniu aut kupowanych przez Klienta indywidualnego na polskim rynku. Oprócz nich także trzeci model marki - Roomster - zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji swojego segmentu, a pozostałe lokują się w ścisłych czołówkach swoich zestawień.

Kup sobie używaną Skodę

Szczególnie wybija się tutaj rynkowy sukces modelu Rapid. Jedna z najnowszych konstrukcji marki została w Polsce doskonale przyjęta: w klasyfikacji od początku roku do końca sierpnia, w porównaniu do analogicznego okresu w 2013 roku, przebiła swój wynik aż o 128% i zachowuje tendencję wzrostową.    

By utrzymać niezrównaną pozycję na polskim rynku i wyjątkową popularność wśród Polaków, Skoda intensywnie pracuje nad nieustanną poprawą i unowocześnianiem całej swojej gamy modelowej. Polski importer Skody celnie rozpoznaje i odpowiada na potrzeby polskich Klientów, prowadząc bardzo aktywną politykę promocji oraz dopasowując ofertę, na przykład poprzez niedawne poszerzenie gamy silników dostępnych z fabryczną instalacją LPG.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia sukcesu | Skoda pod skrzydłami Volkswagena

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.