Salon Paryż 2014 | Nowy Ford S-MAX już oficjalnie

Wiemy już jak będzie wyglądać druga generacja modelu S-MAX. Ford opublikował pierwsze zdjęcia nowego minivana przed premierą zaplanowaną na nadchodzący salon samochodowy w Paryżu

Ford Tourneo Connect | Pierwsza jazda

Zapowiedzią nowej odsłony tego siedmiomiejscowego minivana był S-MAX Concept, zaprezentowany rok temu na targach we Frankfurcie nad Menem. Produkcyjna wersja modelu dzieli niektóre elementy stylistyczne z Fiestą i Focusem po liftingu. Dobrze, że nie zatraciła dynamicznego stylu, którym na tle konkurencji wyróżniał się poprzednik.

Ford S-MAX - ogłoszenia używanych

Gama jednostek napędowych będzie składać się z dwóch benzynowych silników EcoBoost, nowego 1.5 o mocy 158 KM i dwulitrowego o mocy 237 KM, a także jednostki wysokoprężnej 2.0 TDCI, oferowanej w trzech wariantach mocy (118, 148 i 177 KM).

Na pokładzie drugiej generacji modelu zadebiutują nowe elementy wyposażenia, m.in. fotele drugiego i trzeciego rzędu z elektryczną regulacją, wentylowane i podgrzewane fotele przednie z opcją masażu, elektrycznie regulowana kolumna kierownicy, boczne poduszki z tyłu czy system bezdotykowego otwierania i zamykania klapy bagażnika.

Nowy Ford S-MAX trafi do sprzedaży latem 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Mondeo | Od października w Europie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.