Salon Paryż 2014 | Aston Martin Vanquish Carbon Edition | Czerń i biel

Aston Martin nie ma nowej konstrukcji, który mógłby pokazać na salonie w Paryżu. Dlatego postanowił przedstawić limitowaną edycję modelu Vanquish o znanej już nazwie Carbon Edition

Najszybszy SUV na Nurburgringu

W poprzednich latach mogliśmy oglądać już inne modele tej marki z logo Carbon Edition. Czym wyróżnia się zatem Vanquish? Auta w tej wersji będą dostępne jedynie w kolorze białym lub czarnym w obu wersjach nadwoziowych. W zależności od lakieru wersja będzie nosić nazwę Carbon Black lub Carbon White. Nowością będą czarne obramowania szyb, grafitowe zaciski hamulców i nowe 10-ramienne aluminiowe felgi w czarnym kolorze.

We wnętrzu pojawi się tytułowy karbon. Z tego materiału wykonane będą listwy oraz łopatki do zmiany biegów. Czarne będą za to ramki głośników systemu audio Bang & Olufsen. Na progach znajdzie się listewka z nazwą wersji.

Aston Martin kosztuje w Polsce...

Pod maską limitowanej edycji będzie pracował dobrze znany silnik V12 o pojemności 6-litrów, który generuje moc 576 KM i 630 Nm momentu obrotowego. Nowością we wszystkich Vanquishach jest nowa 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów, która poprawiła czas przyspieszenia tego modelu od 0 do 100 km/h o 0,5 sekundy. Dzięki temu rozpędza się on w czasie 3,6 sekundy. Maksymalnie Vanquish osiąga 320 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

V12 Vantage S Roadster | Najszybszy Aston bez dachu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.